Baraże. Górnik Siedlec bliżej zwycięstwa, GKS zagra z Barciczanką

509 0

Dziś pierwszy barażowy mecz czeka GKS Drwinia. Zespół Łukasza Kuliga zmierzy się z Barciczanką, która jak burza przeszła przez sezon ligowy, wygrywając wszystkie trzydzieści spotkań w grupie nowosądeckiej! Dziś rozstrzygną się losy walki o miejsce w bocheńskiej Keeza Klasie A pomiędzy Nieszkowianką Nieszkowice Małe i Górnikiem Siedlec. W pierwszym meczu nieco lepiej poradzili sobie siedlczanie i to oni są bliżej celu.

Baraże o awans do IV ligi – pierwsze mecze

niedziela, 26 czerwca
Zjednoczeni Branice – Radziszowianka Radziszów 17:00

Spójnia Osiek-Zimnodół – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 17:00

GKS Drwinia – Barciczanka Barcice 17:00

Orkan Szczyrzyc – GLKS Gromnik 17:00

Drwinianie zajęli czwarte miejsce wśród czterech zwycięzców grup w części wschodniej, więc trafili na najlepszą pod tym względem Barciczankę, która zdeklasowała lokalną konkurencję, wygrywając wszystkie mecze. Ekipa z Barcic przez kilka ostatnich lat należała do czołówki IV ligi w grupie małopolskiej wschodniej, ale w sezonie 2020/21 dopadł ją kryzys i pożegnała się z tym poziomem, podobnie zresztą jak GKS. Drwinianie nadzieję na dobry wynik pokładają w skuteczności Michała Bajdy, który w tym sezonie zdobył już 27 goli. Co ciekawe, drużyna z Drwini była bliska trafienia na GLKS Gromnik, kosztem którego niedawno utrzymała się, choć nie na długo, w Klasie okręgowej.

Baraż o miejsce w Keeza Klasie A Bochnia

niedziela, 26 czerwca
Górnik Siedlec – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 18:00

Dziś czeka nas rewanżowy mecz pomiędzy Górnikiem i Nieszkowianką. Rozegrane w środę derbowe spotkanie, zgodnie z przewidywaniami, było niezwykle zacięte. Goście objęli prowadzenie po strzale głową Mateusza Kowalskiego, który wykorzystał podanie Bartosza Berowskiego. Kwadrans po przerwie drugiego gola dla gości dołożył po strzale z rzutu karnego Dawid Raś, jednak gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli i rywalizacja nadal była zacięta. Ostatecznie Górnik utrzymał skromną przewagę, dzięki czemu do rewanżu przystąpi w uprzywilejowanej pozycji. Rewanż zostanie rozegrany o godz. 18 na boisku w Siedlcu.

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *