Baraże. Barciczanka zbyt mocna dla GKS-u

366 0

Znamy już wyniki spotkań barażowych o miejsce w IV lidze. GKS Drwinia po przegranej 0-2 w pierwszym meczu nie zdołał już odrobić strat, ulegając w rewanżu Barciczance aż 0-4, przez co w przyszłym sezonie weźmie udział w rozgrywkach V ligi, podczas gdy ekipa z Barcic trafiła do IV.

Pierwsze spotkanie obu drużyn było dość zacięte, dlatego drwinianie zachowali cień nadziei na uzyskanie korzystnego dla nich rezultatu. Na własnym boisku ekipa Łukasza Kuliga starała się zaskoczyć rywali i stworzyła sobie kilka dogodnych okazji, jednak nie zdołała wykorzystać żadnej z nich. Goście uzyskali prowadzenie w dość kontrowersyjnych okolicznościach, ponieważ chwilę przed tym jak Marek Maślejak umieścił piłkę w bramce, pod uderzeniu łokciem na murawę padł Rafał Ciesielski. Gol został uznany, a na nieco ponad dziesięć minut przed końcem przewagę Barciczanki podwyższył dobrze znany z gry na najwyższych poziomach rozgrywkowych w Polsce Maciej Korzym. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Sandecji Nowy Sącz wykazał się sprytem i dobił strzał jednego z kolegów.

Jeśli przed rewanżem drwinianie szczerze wierzyli w to, że zdołają odrobić straty, to gorzko się zawiedli, bo w rewanżu byli już jedynie tłem dla rywali. Barciczanka nie pozostawiła złudzeń, kto w tym momencie jest mocniejszym zespołem i wygrała 4-0, a w dwumeczu aż 6-0 i to ona zagra w IV lidze. Ponownie katami GKS-u stali się Maślejak oraz Korzym, którzy zdobyli po dwa gole. Drwinianie muszą zadowolić się tym, że wystąpią w nowo powstałej V lidze. W pozostałych parach barażowych górą były drużyny GKS-u Gromnik, Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska i Radziszowianki Radziszów.

GKS Drwinia – Barciczanka Barcice 0-2 (0-1)
Marek Maślejak 29′, Maciej Korzym 79′

Barciczanka Barcice – GKS Drwinia 4-0
Marek Maślejak 12′,49′, Maciej Korzym 27′, 38′

Pierwsze mecze:
Zjednoczeni Branice 0-3 Radziszowianka Radziszów

Spójnia Osiek-Zimnodół 0-1 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska

Orkan Szczyrzyc 1-2 GLKS Gromnik

Rewanże:
Radziszowianka Radziszów 0-1 Zjednoczeni Branice

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-0 Spójnia Osiek-Zimnodół

GLKS Gromnik 3-2 Orkan Szczyrzyc

Awans do IV ligi: Barciczanka, Radziszowianka, Kalwarianka, GLKS Gromnik

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *