Futsal Ekstraklasa. Kollar i Blanco dołączyli do BSF-u

281 0

BSF ABJ Powiat Bochnia od kilkunastu dni przygotowuje się już do sezonu 2022/23, który będzie dla tego zespołu pierwszym na poziomie Futsal Ekstraklasy. Kadrę bochnian wzmocnili właśnie Słowak Kevin Kollar oraz Hiszpan Daniel Mendez Blanco. Obaj podpisali dwuletnie kontrakty

Blanco jest rozgrywającym o defensywnym nastawieniu i ma za sobą wiele lat gry na poziomie 2. ligi hiszpańskiej w takich klubach jak Santiago Futsal, Noia FS oraz Torrejón Sala. W barwach drugiego z nich był bliski wywalczenia awansu do rodzimej 1. ligi, która uznawana jest za najmocniejszą w Europie. W zeszłej kampanii zdobył 4 gole w 23 meczach.

Znacznie lepiej w Polsce znany jest już 19-letni Kollar. Młody bramkarz przez ostatnie dwa lata występował w zespole Red Devils Chojnice, w barwach którego zanotował 41 występów w Futsal Ekstraklasie. Za wiele z nich zebrał pozytywne opinie. Jest młodzieżowym reprezentantem swojego kraju, a w rodzimych rozgrywkach debiutował już jako 16-latek w Futsal Levice, natomiast do ekipy Chojnic trafił z zespołu MIBA Bańska Bystrzyca.

Bochnianie mają za sobą już pierwszy sparing – z mistrzem Polski, Piastem Gliwce. „Piastunki” wygrały 3-2, a bramki dla bochnian zdobyli Piotr Matras i Mainor Cabalceta. Obie ekipy spotkają się ponownie już w środę o 18, tym razem w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

MF

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *