Stadiony bocheńskiej A klasy

1519 0

W ten weekend wystartowały rozgrywki bocheńskiej A klasy. Nie raz na naszych łamach przyglądaliśmy się ruchom kadrowym w zespołach 14 zespołów bocheńskiej Serie A. Postanowiliśmy, że przed startem bieżących rozgrywek odwiedzimy, niezapowiedzianie, stadiony na których będą rozgrywane mecze w bieżącym sezonie. Poniżej fotorelacja z naszej ubiegłotygodniowej objazdówki.

Beskid Żegocina

Beskid, to klub który wyraźnie rozwija się na przestrzeni nie tylko sportowej, ale i infrastrukturalnej. Obiekt przy Cmentarnej w Żegocinie prezentuje się coraz bardziej okazale. Nieduże boisko okala już ogrodzenie, wzdłuż boiska zamontowano efektowną krytą trybunę. Skarpy, które tworzą nieckę boiska, a tym samym specyficzny klimat stadionu, obsadzono skalniakami. Zbudowano eleganckie schody. Budynek klubowy pozostaje od lat bez zmian. Jakość płyty, na której rozgrywane są ligowe mecze w Żegocinie mieści się nico ponad ligową średnią. Przy klubie, przy miejscowym cmentarzu znajduje się nieduży, ale jednak wystarczający na potrzeby ligowe parking.

Zryw Królówka
Drużyna z Królówki nie doczekała się jeszcze swojego stadionu. Ten ma powstać w Kólówce już niedługo. Dopóki tak się nie stanie, drużyna Zrywu występuje gościnnie na stadionie Ceramiki Muchówka. Obiekt w Muchówce na przestrzeni ostatnich lat przeszedł dużą transformację. Skromny klubowy obiekt nabrał odpowiedniego wyglądu. Jest prosty, schludny i jak najbardziej funkcjonalny. Stadion wyposażony jest w trybuny. Stadion otoczony jest, zgodnie z wymogami klasy okręgowej w ogrodzenie zewnętrzne. Spore zmiany zaszły również w jakości murawy stadionu. Ta obecnie jest jedną z lepszych w powiecie bocheńskim. Parking klubowy jest skromny, podczas meczów auta parkują przy drodze dojazdowej do stadionu.

Czarni Kobyle

Czarni w poprzednim sezonie zanotowali spory zjazd jeśli chodzi o jakość sportową, ale pod względem infrastrukturalnym to klub, który ciągle idzie do przodu. Powoli, ale jednak staje na coraz wyższym poziomie. Po latach posuchy infrastrukturalnej, na przestrzeni ostatnich 4 lat powstała trybuna, nowe boksy dla rezerwowych, piłkochwyty, duży parking, sporo infrastruktury towarzyszącej obiektowi (między innymi altanka, budynek gospodarczy). Od dwóch lat klub mozolnie buduje boisko treningowe, które wyposażono do tej pory w piłkochwyty, siatki zabezpieczające przed kretami (które przez lata niweczyły prace klubowych działaczy) a także zraszacze. Te same zostały już zamontowane na głównej płycie boiska. Klub posiada aktualnie jedną z lepszych muraw w lidze.

GKS II Drwinia

Rezerwy GKS Drwinia swoje mecze rozgrywają na stadionie w Świniarach. Obiekt posiada skromną infrastrukturę. Szatnie dla drużyn oraz sędziów stanowią kontenery. Boiskowe piłkochwyty pamiętają za to dawne czasy, kiedy to murawa w Świniarach była jedną z najlepszych w lidze. Obecnie to stan ciągle co najmniej przyzwoity. Przy stadionie znajduje się niewielki parking wzdłuż drogi prowadzącej do obiektu.

Górnik Siedlec

Siedlecanie rywalizowali nie tak dawno w barażu o udział w rozgrywkach bocheńskiej A klasy. Gdyby spadli do B klasy, liga straciłaby jeden z najlepszych obiektów sportowych, a przynajmniej z najlepszą murawą. Stadion w Siedlcu ma dwie trybuny oraz dodatkowe miejsca dla kibiców wzdłuż boiska, a budynek klubowy mieści się w piwnicach budynku domu kultury. Posiada ogrodzenie. Znajduje się przy nim wystarczający parking. Atutem stadionu, jak już wspomniano jest bardzo dobra płyta boiska.

Błękitni Krzeczów
Okres pandemii oraz go poprzedzający wykorzystany na prace remontowe przyczynił się do tego, że murawa stadionu w Krzeczowie przestała być najgorszą w lidze. Oczywiście daleko jej do ideału, nie jest nawet przeciętna, ale jednak zdecydowanie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat. Stadion wyposażony jest w skromne trybuny. Nie posiada ogrodzenia. Budynek klubowy nie zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Stadion zaopatrzono w piłkochwyty. Przy obiekcie znajduje się parking wystarczający na pomieszczenie uczestników zawodów piłkarskich.

Macierz Lipnica

Macierz Lipnica miała swego czasu jednej z najładniejszych stadionów w regionie. Wiele klubów zazdrościło kilkanaście lat temu klubowi trybuny (co w tamtym czasie było rzadkim zjawiskiem), której nowa wersja zdobi stadion od zeszłego roku. Klub posiada własny piętrowy budynek sportowy, duży parking. Za jedną z bramek umiejscowione są piłkochwyty. Cały stadion jest otoczony ogrodzeniem. Jakość boiskowej murawy znajduje się ponad ligową średnią.

Nieszkowianka Nieszkowice Małe

Beniaminek bocheńskiej A klasy posiada skromny, kontenerowy, budynek klubowy. Stadion nie jest ogrodzony, ale posiada piłkochwyty, dwie trybuny, parking. Minusem stadionu jest co najwyżej przeciętna murawa – zwłaszcza w okolicach pól karnych ma spore braki oraz nierówności.

Orzeł Cikowice

Orzeł jest jednym z faworytów do wygrania w bieżącym sezonie ligi. Obiekt w Cikowicach niewiele zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Niewiele, ale jednak. Stadion wzbogacił się o trybunę oraz nowe boksy dla rezerwowych. Posiada także piłkochwyty, wewnętrzny parking oraz jest ogrodzony. W obrysie stadionu znajduje się budynek klubowy, adekwatny do aktualnych potrzeb klubu. Murawa tego długiego i szerokiego boiska znacznie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat. Jest jedną z lepszych w lidze.

Promień Mikluszowice

Stadion w Mikluszowicach przeszedł w ostatnich latach spory lifting. Są trybuny, nowe boksy dla rezerwowych, piłkochwyty. Budynek klubowy ma charakter kontenerowy. Parking znajduje się za jedną z bramek. Obiekt jest ogrodzony. Minusem i to dużym stadionu jest jakość piłkarskiej murawy, która pretenduje do najsłabszej w lidze.

Husaria Łapczyca

Historyczny, premierowy sezon w bocheńskiej A klasie Husaria rozegra gościnnie w Książnicach na stadionie tamtejszej Raby. Obiekt na przestrzeni ostatnich lat dostosowywany był do warunków gry w lidze okręgowej. Jest ogrodzony. Posiada niewielki zewnętrzny parking. Budynek klubowy znajduje się na terenie stadionu i jest wystarczający do przyjmowania zespołów na tym szczeblu rozgrywkowym. Płyta boiska została znacznie poprawiona, w tym poszerzona. Wokół boiska znajdują się nieliczne miejsca dla kibiców.

Tarnavia Tarnawa

Stadion Tarnavii bardzo ucierpiał podczas ostatniej powodzi. Boisko zostało przykryte mułem, a obiekty klubowe popłynęły wraz z biegnącą tuż przy stadionie Tarnawką w kierunku Stradomki. Aktualnie boisko stanowi atut stadionu. Murawa prezentuje się naprawdę dobrze. Tuż przy rzeczce znajduje się trybuna. Po przeciwnej stronie zamontowano boksy dla rezerwowych. Za bramkami umieszczono piłkochwyty. Minusem obiektu jest niewielki parking. Obiekt nie posiada ogrodzenia.

Trzciana 2000

Stadion w Trzcianie jest ogrodzony, za bramkami zamontowano piłkochwyty. Poza ogrodzeniem, wzdłuż drogi dojazdowej do stadionu znajdują się miejsca do zaparkowania aut. Budynek klubowy jest skromny, ale funkcjonalny. Na stadionie znajdują się liczne miejsca dla kibiców rozłożone dookoła stadionu, co jest niewątpliwie dużym plusem całości. Sama murawa prezentuje solidną jakość.

Żubr Gawłówek

Stadion Żubra od zawsze kojarzy się z tym, że położony w obszarze leśnym ma płytę boiska mało wrażliwą na opady deszczu oraz roztopy. Ten duży obiekt jest ogrodzony. Posiada sporo miejsc dla kibiców – na nowej (krzesełka) oraz starej trybunie (ławki drewniane). Za bramkami umieszczono piłkochwyty, za jednym z nich znajduje się boisko treningowe. Na stadionie znajduje się wystarczająco dużo miejsc parkingowych. Obiekt klubowy nie zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat. Spełnia jednak jak najbardziej swoje funkcje. Murawa tego spotych rozmiarów boiska w ostatnich latach nieco straciła na swojej jakości. Obecnie prezentuje przeciętny ligowy poziom.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *