Klasa okręgowa. Błyskawica pokonała na raty Rzezawiankę, Rylovia uległa Strażakowi

1. kolejka

sobota 13 sierpnia
Jadowniczanka Jadowniki 1–2 Sokół Maszkienice

Tomasz Gałka 39′ – Mateusz Wawryka 43′, Tomasz Kozieł 73′

Skazywani na porażkę gospodarze początkowo spisywali się całkiem nieźle, a pod koniec pierwszej części nawet przez chwilę prowadzili. Gola do szatni zdobył jednak Mateusz Wawryka, który jeszcze wiosną reprezentował barwy drużyny z Jadownik. W drugiej połowie to goście zdołali zadać decydujący cios, a na listę strzelców wpisał się doświadczony Tomasz Kozieł i Sokół rozpoczął sezon zgodnie z planem.

Błyskawica Proszówki 4–2 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Krzysztof Styrna 17′, 90′, Karol Filipek 31′ (k.), Dominik Żelichowski 80′ – Rafał Góral 20′, Piotr Chruściel 74′

Rozegrane na dwie raty z powodu opadów ulewnego deszczu spotkanie zakończyło się pomyślnie dla gospodarzy. Po pierwszej połowie prowadzili 2-1, choć już od 3. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Gicali. Na bramkę Krzysztofa Styrny odpowiedział szybko Rafał Góral, ale szybko prowadzenie miejscowym przywrócił Karol Filipek, który wykorzystał rzut karny. Beniaminek nie wykorzystał okazji i rozegraną w czwartek drugą część również przegrał 1-2. Do remisu doprowadził Piotr Chruściel, jednak w decydującym momencie trafienia dla Błyskawicy zanotowali Dominik Żelichowski oraz Styrna. Karol Filipek oprócz bramki z rzutu karnego zanotował trzy asysty.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 1–2 Ceramika Muchówka
Artur Duś 4′, Michał Krawczyk 55′ – Paweł Świątek 44′

To była pierwsza niespodzianka nowego sezonu. Już w 4. minucie prowadzenie gościom dał Artur Duś, jednak bramkę do szatni zdobył Paweł Świątek i obie drużyny zeszły na przerwę z podobnymi szansami na powodzenie. Po zmianie stron Ceramika znów uzyskała przewagę, tym razem po strzale Michała Krawczyka i już jej nie oddała. Trener Bartłomiej Hołyst zanotował udany debiut ligowy na stanowisku trenera drużyny z Muchówki.

Rylovia Rylowa 0–2 Strażak Mokrzyska
Jakub Cisoń 43′, Igor Świerczek 81′

Ten mecz będzie pamiętany jeszcze długo przez fanów obu zespołów. Faworytem byli gospodarze, ale najpierw dali się zaskoczyć tuż przed końcem pierwszej połowy, a do tego czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Ostrowski. Obie ekipy nie przebierały w środkach, do tego atmosfera była nerwowa. W 75. minucie swój udział w rywalizacji zakończyli Norbert Ostrowski z Rylovii oraz Gracjan Migas ze Strażaka. Nie był to jednak koniec. Wkrótce miejscowych osłabił także Nikodem Kamysz. Grając 10 na 8 goście podwyższyli po strzale Igora Świerczka, który jednak chwilę później… otrzymał drugą żółtą kartkę. Mimo wszystko ekipa trenera Janusza Piątka dowiozła prowadzenie i może cieszyć się z kompletu punktów.

niedziela, 14 sierpnia
Orzeł Dębno 4–0 Sokół Borzęcin Górny

Artur Hebda 9′, Sebastian Greń 43′, 69′, Jakub Ogar 54′

Pewne zwycięstwo rozpędzonej w tym roku drużyny trenera Rafała Polichta. Gospodarze szybko uzyskali przewagę, a potem już tylko punktowali przeciwników, dzięki czemu zostali pierwszym liderem.

Victoria Porąbka Uszewska 0–2 LKS Poręba Spytkowska
Kamil Rataj 82′ (s.), Łukasz Hajduga 90′ (k.)

Debiutująca w lidze ekipa Kamila Rataja długo dzielnie opierała się stawianych w roli faworytów gości, a nawet sama mogła pokusić się o zdobycie bramki. Dopiero na niespełna dziesięć minut przed końcem piłka po dośrodkowaniu Pawła Borowca i niefortunnej interwencji występującego na pozycji bramkarza trenera Rataja wpadła do siatki, a LKS mógł cieszyć się z prowadzenia. W jednej z ostatnich akcji rzut karny wywalczył Łukasz Hajduga. Sam poszkodowany wykorzystał okazję, ustalając wynik meczu. Gospodarze przegrali, ale pokazali, że mogą się postawić mocnemu rywalowi.