Futsal Ekstraklasa. Świetny BSF ograł Red Dragons

557 0

BSF ABJ Powiat Bochnia odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2022/23. Bochnianie bo bardzo dobrym występie pokonali Red Dragons Pniewy.

Zapowiadające się interesująco spotkanie ułożyło się świetnie dla BSF-u, bo już w 3. minucie wynik otworzył Adam Wędzony. Goście próbowali odpowiedzieć, ale to BSF był skuteczniejszy. W 13. minucie na 2-0 podwyższył Minor Cabalceta. Do końca pierwszej części rezultat już się nie zmienił.

Po zmianie stron bochnianie wcale nie zamierzali ograniczać się jedynie do bronienia wypracowanej wcześniej przewagi. Już w 21. minucie po szybkim ataku strzał z dystansu oddał Wędzony, ale trafił jedynie w słupek. Goście próbowali odrobić straty, jednak dobrze w bramce spisywał się Kollar. Do tego bochnianie cały czas starali się jak najdłużej operować piłką. Na 3-0 mógł podwyższyć Matras, ale piłka jego potężnym strzale przeleciała tuż nad poprzeczką. Dobrze przy piłce utrzymywał się Cabalceta i uruchamiał kolegów dokładnymi podaniami. Bramkę na swoim koncie powinien mieć Tijerino, który przejął piłkę i minął interweniującego na przedpolu Błaszyka, a potem zwiódł jeszcze obrońcę, jednak w decydującym momencie spudłował. W końcu miejscowi dopięli swego. Po szybkim ataku Wojciech Przybył wystawił piłkę Tijerino, który tym razem nie zmarnował świetnej okazji. Red Dragons atakowali, jednak Kollar nadal spisywał się bez zarzutu.

Po zgraniu Czecha podwyższyć mógł Wędzony, ale uderzył niecelnie. W ostatniej minucie dwie świetne okazje miał Błaszyk, ale najpierw spudłował, a chwilę później zatrzymał go Kollar, który wyrósł na jednego z bohaterów spotkania. Swój świetny występ mógł spuentować zdobyciem bramki, ale ostatecznie żadna z jego prób nie zakończyła się powodzeniem. To jednak nie miało już większego znaczenia, bo BSF utrzymał przewagę i zgarnął drugi komplet punktów w sezonie. To bardzo ważne zwycięstwo bochnian, ponieważ dobrym występem udowodnili, że mogą być groźni dla zespołów, których potencjał predestynuje do walki o miejsca w górnej części tabeli.

BSF ABJ Powiat Bochnia – Red Dragons Pniewy 3-0 (2-0)
Adam Wędzony 3′, Minor Cabalceta 13′, Milinton Tijerino 32′

BSF: Kevin Kollar, Rafał Piszczek, Krystian Jaszczyński – Andrzej Musiał, Milinton Tijerino, Minor Cabalceta, Adam Wędzony, Marcin Czech, Piotr Matras (C), Daniel Blanco, Wojciech Przybył. Trener: Klaudiusz Hirsch.