V liga. GKS z autsajderem, BKS w meczu o „6 punktów”

318 0

W ostatni weekend marca rozgrywana jest druga kolejka rozgrywek V ligi. A w niej w sobotnich meczach drugiej wiosennej porażki doznała Korona Niedzieliska ulegając Dunajcowi Nowy Sącz. W niedzielę GKS Drwinia podejmie Jarmutę Szczawnica, z kolei BKS Bochnia zagra w delegacji z Kolejarzem Stróże.

Drwinianie przed tygodniem pokonali na wyjeździe Metal Tarnów, dzięki czemu zajmują czwartą lokatę w ligowej tabeli utrzymując dystans do BKS Bochnia (7 punktów różnicy) czyli miejsca premiowanego awansem do IV ligi. Dzisiaj rywalem zespołu Łukasza Kuliga będzie Jarmuta. Zespół ze Szczawnicy jest jednym z najsłabszych ligowych zespołów. W dotychczasowych 16 meczach zgromadził zaledwie 8 punktów. Trudno więc nie upatrywać w gospodarzach dzisiejszego pojedynku faworytów. Jesienią w Szczawnicy padł remis 2-2.

[AKTUALIZACJA:] Jarmuta Szczawnica wycofał się z rozgrywek V ligi. Tym samym piłkarze GKS mogą dopisać sobie kolejne trzy punkty do swojego ligowego dorobku.

BKS Bochnia zagra z Kolejarzem Stróże, który jesienią wygrał w Bochni 4-5. Drużynę trenera Wojciecha Tajdusia czeka ciężka przeprawa, zważywszy, że dla gospodarzy dzisiejszego meczu wygrana z Bocheńskim może być jedną z nielicznych okazji, aby realnie włączyć się do walki o awans. Wygrana Kolejarza zmniejszy jego stratę do BKS do 5 punktów, wygrana bochnian i zwiększenie przewagi do 11 „oczek” pozwoli im w zasadzie pozbyć się na starcie rundy rewanżowej jednego z rywali do awansu. O tym, że obecna runda nie będzie łatwa dla bochnian przeczytacie w naszym krótkim wywiadzie z trenerem BKS TUTAJ

Program 17 kolejki V ligi:

sobota:
Dunajec Nowy Sącz – Korona Niedzieliska 2-1
Watra Białka Tatrzańska – Dunajec Zakliczyn 1-0
Zalesianka Zalesie – Metal Tarnów 1-4
Orkan Szczyrzyc – Radłovia Radłów 2-2

niedziela:
GKS Drwinia – Jarmuta Szczawnica 14:00
Kolejarz Stróże – BKS Bochnia 15:00
GLKS Gromnik – Sokół Słopnice 13:00
Tuchovia Tuchów – Tarnovia Tarnów 15:30

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *