Niższe ligi piłkarskie. Mecz weekendu w Proszówkach, kolejne wyzwanie przed Orłem Cikowice

580 0

Przez najbliższe dwa dni, jak niemal w każdy wiosenny weekend, toczyć będzie się rywalizacja w niższych ligach piłkarskich. W bocheńsko-brzeskiej „okręgówce” hitem będzie rywalizacja mocnych Błyskawicy i Naprzodu. Patrząc na tabelę, podobnie można napisać o meczu Rylovii z Sokołem Maszkienice, jednak te ekipy przeżywają ostatnio trudny czas. Hitem bocheńskiej Klasy A będzie mecz Orła Cikowice z Promieniem Mikluszowice.

19. kolejka

sobota 22 kwietnia
Rylovia Rylowa – Sokół Maszkienice 11:00

Błyskawica Proszówki – Naprzód Sobolów 15:30

LKS Poręba Spytkowska – Arkadia Olszyny 17:00

Strażak Mokrzyska – Ceramika Muchówka 17:00

Orzeł Dębno – Szreniawa Nowy Wiśnicz 17:30

niedziela 23 kwietnia
Novi/Rzezawianka Rzezawa – Sokół Borzęcin Górny 14:00

Victoria Porąbka Uszewska – Jadowniczanka Jadowniki 16:00

Kolejną serię gier rozpocznie mecz zawodzących ostatnio drużyn Rylovii i Sokoła Maszkienice. W bardzo głębokim dołku zdaje się znajdować zwłaszcza niedawny lider. W tej sytuacji znacznie wyższego poziomu można spodziewać się w rywalizacji Błyskawicy z Naprzodem, bo te drużyny udanie rozpoczęły rundę wiosenną, a dodatkowo ich ostatnie bezpośrednie starcia z reguły były niezwykle emocjonujące. Wyraźnym faworytem swojego spotkania będzie Orzeł Dębno, który w przypadku wygranej ze Szreniawą na pewno powiększy przewagę przynajmniej nad dwoma ekipami z czołówki. Ważne dla losów walki o utrzymanie będą starcia Rzezawianki z Sokołem Borzęcin oraz Victorii z Jadowniczanką. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli najmniej ekscytacji wywołuje myśl o meczach LKS-u Poręba Spytkowska z Arkadią oraz Strażaka z Ceramiką. Pierwszy powinien być o tyle ciekawszy, że obie drużyny prezentowały ostatnio niezłą formę i zasłużenie zajmują pozycje w górnej połowie tabeli. Stawką drugiego spotkania będzie zbliżenie się do progu, który powinien zapewnić utrzymanie na kolejny sezon.

18. kolejka
sobota 22 kwietnia

GKS II Drwinia – Beskid Żegocina 14:00

Orzeł Cikowice – Promień Mikluszowice 17:00

Tarnavia Tarnawa – Czarni Kobyle 17:00

niedziela 23 kwietnia

Husaria Łapczyca – Zryw Królówka 14:00

LKS Trzciana 2000 – Błękitni Krzeczów 15:00

Górnik Siedlec – Żubr Gawłówek 15:00

Macierz Lipnica Murowana – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 16:30

Tym razem hitem kolejki będzie starcie zajmującego 1. miejsce Orła z również niepokonanym wiosną Promieniem. W daleką podróż do Świniar na mecz z GKS-em II Drwinia uda się Beskid Żegocina. Interesująco zapowiada się starcie Tarnavii z Czarnymi, zwłaszcza że obie drużyny nie mogą być zadowolone ze swoich ostatnich wyników i teraz tym bardziej będą chciały pokazać się z dobrej strony. Trudne zadanie może czekać Macierz, która podejmie znacznie niżej notowaną, ale lepszą z każdym tygodniem Nieszkowiankę. Gospodarze będą faworytami, ale na pewno nie mogą poczuć się zbyt pewnie. Ciekawie zapowiada się pojedynek czekającej nadal na zwycięstwo w Książnicach Husarią Łapczyca z rozpędzonym Zrywem Królówka. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie powinien mieć zespół Trzciany 2000, bo podejmie słabo spisujących się Błękitnych. Niezwykle ważny dla losów walki o utrzymanie będzie mecz Górnika z Żubrem.

Klasa B Bochnia

15. kolejka
niedziela 23 kwietnia

KR Jodłówka – Raba Niedary 11:00

Polanka Nieszkowice – Ostrowianka Ostrów Królewski 11:00

Gryf Chronów – Borkowianka Borek 11:00 – bez punktów

pauza: Raba Książnice

Gryf tym razem zagra towarzysko z Borkowianką, więc przewodzący stawce KR Jodłówka będzie miał szansę odskoczyć od niego na 6 punktów. Stanie się tak wtedy, gdy lider ogra u siebie Rabę Niedary, która na razie wygrała wszystkie swoje 3 mecze w rundzie wiosennej. Mimo wszystko to gospodarze będą faworytami. Mająca jeszcze niewielkie szanse na awans Polanka podejmie Ostrowiankę i bezwzględnie musi wygrać, żeby nadal liczyć się w rywalizacji o czołowe pozycje.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *