V liga. BKS rozbił Tarnovię

282 0

po trzech meczach bez zwycięstwa, Bocheński KS w końcu wystrzelił i to jak. Podopieczni Marcina Leśniaka pewnie pokonali Tarnovię Tarnów zdobywając aż pięć goli nie tracąc ani jednej. Dzięki wygranej bochnianie wrócili, i to z przytupem, do walki o awans do IV ligi.

BKS Bochnia – Tarnovia 5-0 (2-0)
Bramki: Mirosław Tabor 18′, Artur Majcher 45′, Patryk Nowak 82′, Marcin Ochlust 90’+4′, Kamil Rynduch 90’+5′
żółte kartki:
BKS: Kamil Baka – Jan Mazur, Krzysztof Mazur, Bartłomiej Chlebek (60′ Bartosz Tokarczyk, 79′ Mateusz Rolewicz), Dawid Grzyb, Daniel Bukowiec, Artur Majcher, Mariusz Łyduch (Dawid Pilch), Kamil Rynduch, Mirosław Tabor (65′ Patryk Nowak), Marcin Ochlust.
Tarnovia: Szymon Leśniak (69′ Dominik Strzelecki)- Przemysław Bury (55′ Szymon Kaczmarczyk), Dawid Dziadosz, Krzysztof Kucharczyk, Igor Król, Bartosz Kiełbasa (59′ Kamil Wydra), Francis Bigas, Sebastian Brożek (46′ Kacper Kołodziej), Dominik Kiełbasa, Piotr Witek, Hubert Plebanek (62′ Michał Lada).

Dwa remisy i porażka – takimi ligowymi wynikami w ostatnich trzech meczach mógł pochwalić się BKS Bochnia. Strata aż siedmiu punktów skomplikowała mocno sytuację zespołu Marcina Leśniaka w walce o IV ligę. Bochnianie spadli z 2. na 5. lokatę i jeśli mieli się przełamać, to ostatnim na to momentem był pojedynek z Tarnovią.

BKS wygrał 5-0. Imponujący wynik został wyśrubowany w końcówce spotkania, kiedy to do siatki rezerwowego bramkarza – Dominika Strzeleckiego – strzelali zmiennik – Patryk Nowak oraz Kamil Rynduch i Marcin Ochlust. Wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie gole strzelili Mirosław tabor oraz Artur Majcher. Wspominając strzelców bramki warto wspomnieć o bardzo dobrym występie Kamila Baki, dzięki któremu bochnianie zachowali nie tylko czyste konto, ale także nie pozwolili rywalowi wyrównać, ani zdobyć bramki kontaktowej.

BKS dzięki wygranej awansował na 4. miejsce w klasyfikacji. Do GKS Drwinia traci punkt (jeden mecz rozegrany więcej), tyle samo do Sokoła Słopnice, który swój mecz 25. kolejki zagra w niedzielne późne popołudnie. Z pierwszym z zespołów bochnianie zagrają w przedostatniej kolejce. Drugi, jeśli pokona Radłovię zwiększy swoją przewagę nad BKS do 4 punktów. Mimo, że efektowna wygrana z Tarnovią cieszy bocheńskich kibiców, to Warunkiem niezbędnym do zachowania realnych szans na awans będzie wszystko na to wskazuje, że droga do IV ligi biec będzie przez stadion Watry, na którym bochnianie zagrają w zaległym spotkaniu 19. kolejki.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *