Piłka nożna. Mecz o 6 punktów w Rzezawie, mecz Promienia z Macierzą hitem Klasy A.

612 0

Wchodzimy w decydujący etap sezonu 2022/23. W klasie okręgowej tym razem trudno wskazać jedno wyraźnie najciekawiej zapowiadające się spotkanie, ale walczące o awans ekipy będą pod sporą presją w starciach z niżej notowanymi rywalami. W bocheńskiej Klasie A hitem będzie starcie Promienia Mikluszowice z Macierzą Lipnica Murowana.

Klasa okręgowa – grupa bocheńsko-brzeska

24. kolejka

sobota 27 maja
Sokół Maszkienice – Ceramika Muchówka 17:00

niedziela 28 maja
Novi/Rzezawianka Rzezawa – Szreniawa Nowy Wiśnicz 17:00

Arkadia Olszyny – Błyskawica Proszówki 17:00

Victoria Porąbka Uszewska – Rylovia Rylowa 17:00

Naprzód Sobolów – Sokół Borzęcin Górny 17:00

Orzeł Dębno – Strażak Mokrzyska 18:00

Jadowniczanka Jadowniki – LKS Poręba Spytkowska 18:00

Wyraźnymi faworytami swoich meczów będzie sześć zajmujących najwyższe miejsca zespołów. Jeśli któraś z nich straci punkty, to będziemy mówić o sporego kalibru niespodziance. Najlepiej grały ostatnio Rylovia oraz Sokół Maszkienice, więc ich kolejne wygrane zdają się być nieuniknione. Najgorsze wyniki ostatnio notował przewodzący tabeli Orzeł Dębno. ale wydaje się, że tym razem powinien uporać się z niemal pewnym utrzymania Strażakiem. Mecz ostatniej szansy czeka Sokół Borzęcin Górny, ale o wygraną w wyjazdowym pojedynku z Naprzodem Sobolów może być ekstremalnie trudno. Jedynym meczem bez wyraźnego faworyta będzie starcie Rzezawianki ze Szreniawą. Goście mają jedynie o 2 punkty więcej i z jednej strony będą bronić 10. pozycji, ale z drugiej mogą awansować nawet na 8. Obie drużyny prezentowały się ostatnio nieźle, więc można spodziewać się interesującego pojedynku.

Klasa A Bochnia

23. kolejka

sobota 27 maja
Błękitni Krzeczów – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 13:00

niedziela 28 maja
GKS II Drwinia – Tarnavia Tarnawa 11:00

LKS Trzciana 2000 – Górnik Siedlec 15:00

Beskid Żegocina – Żubr Gawłówek 13:00

Czarni Kobyle – Zryw Królówka 13:30

Orzeł Cikowice – Husaria Łapczyca 18:00

Promień Mikluszowice – Macierz Lipnica Murowana 18:00

Szansę na zdobycie kolejnych punktów będzie miała rozpędzona Nieszkowianka. Trudno spodziewać się, by nawet przy najszczerszych chęciach Błękitni byli teraz w stanie ograć ekipę Tobiasza Stokłosy. Faworytami swoich meczów będą znów ekipy z podium, choć akurat Trzciana 2000 jeszcze nie wygrała w tym sezonie z Górnikiem, remisując 3-3 na wyjeździe oraz przegrywając po rzutach karnych w III rundzie Pucharu Polski (3-3, k.4-3). I tym razem może paść sporo bramek, ale wydaje się, że będą je zdobywać głównie gospodarze. Orła może czekać trudne zadanie w rywalizacji z bardzo solidną ostatnio Husarią, jednak rozpędzony lider tabeli ma po swojej stronie wiele atutów. Podobnie można zresztą napisać o Beskidzie, który zagra z zawodzącym w tym sezonie Żubrem i tym bardziej powinien odnieść kolejne zwycięstwo. Bardzo daleki wyjazd czeka Tarnavię, która zagra z GKS-em II i akurat ten mecz powinien być zacięty. Interesująco zapowiada się również rywalizacja Czarnych ze Zrywem. Hitem 23. kolejki będzie pojedynek Macierzy z Promieniem. W poprzedniej serii gier oba zespoły minimalnie przegrały swoje mecze, ale ogólnie w tej rundzie grają dobrze i na pewno ich celem pozostaje co najmniej zajęcie miejsca na podium. Do tego niezbędne będzie zwycięstwo, a to osiągnąć może tylko jedna ekipa. Na pewno remis nie zadowoli nikogo, więc można spodziewać się zaciętej rywalizacji.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dam pracę

dołącz do nas na Facebooku