IV liga. BKS zaczął od zwycięstwa

504 0

Od wyjazdowego zwycięstwa w Maniowach nowy sezon piłkarski rozpoczęli piłkarze BKS Bochnia. Podopieczni trenera Damiana Rębisza pokonali prowadzonego przez byłego szkoleniowca BKS – Wojciecha Tajdusia – Lubań po golach nowo pozyskanego Marcina Kołtona oraz Bartłomieja Chlebka.

Lubań Maniowy – BKS Bochnia 1-2 (0-0)
Bramki: Tomasz Magdziarczyk 61′ – Marcin Kołton 54′, Bartłomiej Chlebek 78′.
żółte kartki: Bryja,Diaz, Sobuś, Wajsak – Bukowiec, Kołton, Ochlust.

Lubań: Jakub Lipka – Andres Diaz (83′ Michaił Cherniauski), Jan Chlipała, Damian Firek, Tomasz Magdziarczyk, Adam Sobuś, Piotr Bryja (72′ Mateusz Pluta), Patryk Duda, Mirosław Jandura (65′ Daniel Wajsak), Jarosław Potoniec (60′ Jakub Kasperczyk), Roman Hutyria (46′ Grzegorz Misiura).

BKS: Hubert Makowski – Artur Majcher, Krzysztof Mazur, Bartłomiej Chlebek, Kacper Wolicki, Daniel Bukowiec, Dawid Kasza, Oleksandr Andruszko (80′ Michał Tomala), Mariusz Łyduch (90′ Bartosz Tokarczyk), Marcin Kołton (75′ Hubert Skocz)- Mirosław Tabor (65′ Marcin Ochlust).

Mecz z Lubaniem był okazją do zaprezentowania się w barwach BKS nowo pozyskanych zawodników. W zespole bocheńskiego beniaminka zadebiutowali bramkarz Hubert Makowski, obrońca Kacper Wolicki, pomocnicy Oleksandr Andruszko, Michał Tomala, Dawid Kasza oraz Marcin Kołton. Ten ostatni, strzelił dla zespołu Damiana Rębisza pierwszego gola uprzedzając po szybkim ataku bramkarza gospodarzy Lipkę, udanie rozpoczynając drugą odsłonę sobotniego meczu. W pierwszej, wyrównanej połowie, szansę na gola miał Andruszko, który oddał groźny strzał z około 10 metrów (obronił bramkarz). Po faulu na Ukraińcu (już przy stanie 1-1), w 75 minucie spotkania gospodarze zostali ukarani rzutem karnym, jednak „jedenastki” nie wykorzystał Dawid Kasza.   W 80 minucie decydujące trafienie zaliczył Bartłomiej Chlebek precyzyjnie kierując piłkę do siatki po strzale głową.

Bochnianie inkasują więc komplet punktów na starcie trudnego i bardzo wymagającego sezonu. W najbliższą sobotę do Bochni przyjedzie Beskid Andrychów. Już teraz zapraszamy na to spotkanie, początek o 18.00.

Źródło:  podhaleregion.pl, laczynaspilka.pl