Klasa okręgowa. Faworyci nie zawiedli, Błyskawica wyszarpała remis z Jadowniczanką

511 0

7. seria gier bocheńsko-brzeskiej Klasy okręgowej zostanie zapamiętana zapewne przede wszystkim ze względu na zaskakujące zwycięstwo LKS-u Poręba Spytkowska z Naprzodem oraz wyszarpanie zwycięstwa Jadowniczance przez Błyskawicę. Na czele nadal Okocimski II, który zdobył kolejny komplet punktów.

7. kolejka
Novi/Rzezawianka Rzezawa 1-5 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Rafał Góral 78′ – Paweł Świątek 30′, 40′, 42′, Bartłomiej Biłos 45′, Jakub Pasiut 59′

Gości do zwycięstwa poprowadził przede wszystkim Paweł Świątek, który jeszcze przed przerwą zanotował hat-tricka. Po godzinie prowadzący 5-0 goście mogli wymienić niemal pół składu. Fatalnie spisującą się od początku tego sezonu Novi/Rzezawiankę stać było na honorowe trafienie autorstwa Rafała Górala. Teraz zespół z Rzezawy będzie musiał radzić sobie bez trenera Kamila Króla, który zrezygnował z pełnionej funkcji.

Strażak Mokrzyska 1-2 Sokół Maszkienice
Marek Handzlik 24′ – Dawid Wójcik 21′, 56′

Ligowy klasyk na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. Prowadzenie po szybkim ataku zapewnił im Dawid Wójcik, ale bardzo szybko po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu odpowiedział Marek Handzlik. Na początku drugiej części gospodarze popełnili fatalny błąd w rozegraniu, co wykorzystał Wójcik. Tym razem ekipa Mateusza Borowca nie wypuściła już przewagi. Dzięki wygranej Sokół utrzymał kontakt z Okocimskim II, natomiast Strażak spadł na 5. miejsce i do ekipy z Maszkienic traci teraz 6 punktów.

LKS Poręba Spytkowska 2-1 Naprzód Sobolów
Bartłomiej Zgraja 60′, Marcin Serwatka 81′ – Krystian Pilch 1′

Goście już na samym początku objęli prowadzenie, niespodziewanie w drugiej połowie to gospodarze zdobyli dwie bramki i zgarnęli komplet punktów. Wygraną LKS-u należy uznać za sensację, ponieważ w poprzednich spotkaniach ta drużyna rzadko była w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikami. Miejmy nadzieję, że to dobry znak i z czasem LKS będzie prezentował się lepiej. Dla Naprzodu to już trzecia porażka z rzędu.

Jadowniczanka Jadowniki 3-3 Błyskawica Proszówki
Tomasz Mól 24′, Tomasz Gałka 35′, 42′ (k.) – Adam Pałkowski 33′, Karol Filipek 48′, 90+6′ (k.)

Gospodarze zanotowali naprawdę udany początek, dzięki czemu do przerwy prowadzili 3-1. Po przerwie Błyskawica przypominała, że na obcych boiskach spisuje się zazwyczaj bardzo dobrze i wywalczyła remis dzięki dwóm trafieniom Karola Filipka. Drugie z nich padło już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Błyskawica zachowała status jednej z czterech niepokonanych drużyn na wyjazdach, ale znów straciła względem Okocimskiego II i Sokoła. Jadowniczanka ma o 3 punkty mniej, więc tym bardziej jej gracze mają czego żałować.

Ceramika Muchówka 2-4 Arkadia Olszyny
Jakub Stabrawa 24′, Artur Duś 41′ – Kacper Kubis 19′, 45′, Karol Waśko 35′, Michał Czuba 89′

Po bezbramkowym pierwszym kwadransie obie strony rozpoczęły wymianę ciosów, z której zwycięsko wyszli goście. Wprawdzie dwukrotnie stracili prowadzenie, ale sprawdziło się porzekadło mówiące, że „do trzech razy sztuka”. Ceramika niemal do samego końca zachowała kontakt, jednak nie zdołała już wyrównać, a czwarty gol gości przypieczętował losy rywalizacji. Po siedmiu meczach obie ekipy mają po 9 punktów.

Orzeł Cikowice 2-4 Rylovia Rylowa
Sebastian Liszka 14′, Robert Dziwisz 83′ – Michał Motylski 19′, Krzysztof Sikora 54′, 55′, Dawid Gofron 80′

Po kilku udanych występach Orzeł mógł jawić się jako niewygodny rywal dla notującej wahania formy ekipy z Rylowej. Początek faktycznie ułożył się po myśli miejscowych, jednak z prowadzenia cieszyli się oni zaledwie kilka minut. Decydujący był początek drugiej połowy, kiedy najpierw dwie bramki dla gości zdobył Krzysztof Sikora, a potem czerwoną kartką ukarany został Michał Piński. Grając w osłabieniu Orzeł już się nie podniósł i zespół Piotra Stawarza zainkasował cenny komplet punktów.

Okocimski KS II Brzesko 3-0 Victoria Porąbka Uszewska
Hubert Smulski 33′, Arkadiusz Zuzia 45′, Damian Boroń 53′

Lider tym razem dość łatwo pokonał nisko notowaną drużynę z Porąbki Uszewskiej. Jeszcze przed przerwą było 2-0, a w drugiej części zespół OKS-u spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń. Po siódmym zwycięstwie w sezonie czuje na plecach jedynie oddech Sokoła, bo na razie reszta konkurencji pozostała daleko w tyle. Victoria tym razem nie zaprezentowała niczego interesującego, przez co musiała pogodzić się z czwartą porażką.

1. Okocimski KS II Brzesko 7 21 24-4
2. Sokół Maszkienice 7 19 23-5
3. Błyskawica Proszówki 7 13 21-11
4. Rylovia Rylowa 7 13 16-9
5. Strażak Mokrzyska 7 12 15-10
6. Szreniawa Nowy Wiśnicz 7 12 16-12
7. Jadowniczanka Jadowniki 7 10 24-13
8. Ceramika Muchówka 7 9 12-15