Klasa okręgowa. Zmiana lidera, szalony mecz Szreniawy z Błyskawicą

321 0

Runda jesienna jest już za półmetkiem. W tym momencie sezonu doszło do zmiany lidera, ponieważ porażki w Sobolowie doznał Okocimski II. Potknięcie wykorzystał niepokonany Sokół Maszkienice, który ograł Orła Cikowice.

Arkadia Olszyny 6-0 LKS Poręba Spytkowska
Kacper Kubis 27′, Michał Kuboń 53′, 57′, 63′, Kacper Szostek 60′, Patryk Waśko 68′

Goście liczyli, że po przełamaniu pójdą za ciosem, ale ich nadzieje zgasły dość szybko. Arkadię do wysokiego zwycięstwa poprowadził zwłaszcza Michał Kuboń, który po przerwie skompletował hat-tricka. Dzięki wygranej Arkadia zajmuje bezpieczne miejsce w środku stawki, natomiast LKS nadal znajduje się w dolnych rejonach i z pewnością nieprędko je opuści.

Sokół Maszkienice 4-2 Orzeł Cikowice
Mateusz Wawryka 29′, 54′, 74′ (k.), 78′ – Hubert Gawlik 12′, 58′ (k.)

Patrząc na sytuację w tabeli to gospodarze byli wyraźnymi faworytami spotkania, jednak trzeba było brać pod uwagę, że beniaminek z każdym meczem zdaje się czuć pewniej. Już w 12. minucie prowadzenie gościom mocnym strzałem zapewnił Hubert Gawlik. Na szczęście dla Sokoła, zespół Mateusza Borowca miał w swoich szeregach Mateusza Wawrykę, który swoją świetną grę przełożył na cztery zdobyte gole.

WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 4-6 Błyskawica Proszówki
Paweł Świątek 7′, Jakub Pasiut 9′, Kamil Klimek 74′, Arkadiusz Goryczka 80′ – Eliasz Dudek 28′, 90+1′, Piotr Filipek 33′, 37′, 87′ Krzysztof Styrna 62′

Emocji w tym spotkaniu było co niemiara, a zwrotami akcji można byłoby obdzielić kilka spotkań i wciąż byłyby one szalone. Gospodarze szybko zdobyli dwa gole, jednak goście w ciągu zaledwie kilku minut z nawiązką odrobili straty, a do tego po przerwie odskoczyli na dwie bramki przewagi. Szreniawa była już w naprawdę trudnym położeniu, ale w ostatnim kwadransie odrobiła straty. Remisem nie cieszyła się jednak zbyt długo, bo goście jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry znów wyszli na prowadzenie. Na domiar złego z perspektywy Szreniawy chwilę później czerwoną kartką ukarany został Piotr Kostuch. Mimo gry w osłabieniu gospodarze musieli zaryzykować, co jednak się nie opłaciło. Błyskawica zdobyła jeszcze gola, wygrywając ostatecznie 6-4 i podtrzymała passę wyjazdowych spotkań bez porażki.

Rylovia Rylowa 1-0 Ceramika Muchówka
Michał Motylski 40′

Skromne zwycięstwo gospodarzom zapewnił gol „do szatni” Michała Motylskiego, który dobił swój własny strzał. Obie strony miały swoje okazje, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną faworyta.

Naprzód Sobolów 3-0 Okocimski II Brzesko
Wojciech Klebert 11′, 34′, Piotr Płachta 41′

Wyjazdowy mecz z Naprzodem na czerwono powinien być zaznaczany w kalendarzu przez wszystkich trenerów i graczy pozostałych zespołów, bo wtedy naprawdę trudno o ligowe punkty. Tym razem w niegościnnym Sobolowie zakończyła się passa zwycięstw Okocimskiego II. Gospodarze już do przerwy niespodziewanie prowadzili 3-0. Pierwsze dwie bramki zdobył Wojciech Klebert, ostatnią dołożył Piotr Płachta. Goście próbowali odpowiedzieć, ale w 50. nerwów na wodzy nie utrzymał Dawid Lizak, osłabiając swój zespół. Naprzód w przewadze utrzymał wysokie prowadzenie, a porażka OKS-u spowodowała zmianę lidera.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 0-4 Strażak Mokrzyska
Marek Handzlik 8′, 13′, Dawid Kurek 53′, Jakub Cisoń 87′

Faworyt nie zawiódł w starciu z ligowym „outsiderem”. Znów wiodącą rolę odegrał Marek Handzlik, który szybko zdobył dwa gola. Po przerwie gospodarze dołożyli kolejne trafienia i utrzymali kontakt z czołówką. Novi/Rzezawianka pozostała na dnie bez zdobyczy punktowej.

Victoria Porąbka Uszewska 0-0 Jadowniczanka Jadowniki

Spotkanie lokalnych rywali było zacięte, ale zabrakło w nim bramek, co zwłaszcza w starciach z udziałem zespołu z Jadownik nie zdarza się często. Obie drużyny dość niespodziewanie sąsiadują teraz w tabeli. O ile 9. teraz Victoria może być w miarę zadowolona z dotychczasowych wyników, to zajmująca miejsce wyżej Jadowniczanka celuje w wyższe rejony.

1. Sokół Maszkienice 8 22 27-7
2. Okocimski KS II Brzesko 8 21 24-7
3. Błyskawica Proszówki 8 16 27-15
4. Rylovia Rylowa 8 16 17-9
5. Strażak Mokrzyska 8 15 19-10
6. Szreniawa Nowy Wiśnicz 8 12 20-18
7. Naprzód Sobolów 8 12 15-12
8. Arkadia Olszyny 8 12 20-14