Klasa okręgowa. Sokół odjeżdża rywalom

499 0

10. kolejka rozgrywek Klasy okręgowej obfitowała w ciekawe mecze ekip z czołówki. Tak się złożyło, że Naprzód podzielił się punktami z Błyskawicą, a Rylovia z Okocimskim II, co jest doskonałą wiadomością dla Sokoła Maszkienice, który po kolejnym zwycięstwie jeszcze powiększył swoją przewagę. Ogólnie aż cztery mecze zakończyły się remisami, co jest niecodziennym wydarzeniem.

10. kolejka
Sokół Maszkienice 4-0 LKS Poręba Spytkowska
Dariusz Gejza 12′, Mateusz Wawryka 42′, Tomasz Kozieł 47′ Norbert Martuszewski 72′

Lider nie miał większych problemów z ograniem jednej z najsłabszych drużyn w stawce. Znów ważne role odegrali weterani, czwarty raz w meczu domowym Sokół zdołał również zachować czyste konto po stronie strat. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale Mateusz Wawryka w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, a jego koledzy zmarnowali jeszcze kilka innych dogodnych okazji. To nie miał już jednak większego znaczenia dla losów rywalizacji. Sokół zdobył kolejne 3 punkty i mógł spokojnie czekać na wyniki pozostałych meczów.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 5-0 Victoria Porąbka Uszewska
Kacper Klima 15′, Paweł Świątek 54′, 71′, Bartłomiej Biłos 59′, Damian Drożdż 83′

Ekipa Tomasza Rogóża słabszy okres ma chyba za sobą, bo znów spisała się dobrze i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Wynik po kwadransie gry otworzył Kacper Klima. Goście utrzymali kontakt do końca pierwszej połowy, ale w drugiej nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Kolejne bramki rozstrzygnęły losy rywalizacji. Dla Szreniawy było to najwyższe zwycięstwo w tej rundzie, do tego już piąty raz zachowała czyste konto.

Arkadia Olszyny 3-3 Jadowniczanka Jadowniki
Daniel Waśko 6′, Kacper Kubis 35′, 57′ – Tomasz Gałka 14′ (k.), 38′, Tomasz Mól 52′

Starcie nastawionych na ofensywę ekip ze środka tabeli zgodnie z oczekiwaniami okazało się być ciekawym widowiskiem. Goście już w 2. minucie otrzymali potężny cios, ponieważ czerwoną kartką ukarany został bramkarz Bartłomiej Ciszkowicz, którego zastąpić musiał Andrzej Stec. Chwilę później gospodarze zdobyli pierwszego gola, na którego jednak szybko odpowiedział Tomasz Gałka. Podobny scenariusz zrealizował się tuż przed przerwą, gdy tym razem Gałka odpowiedział na gola Kacpra Kubisa. Niespodziewanie po zmianie stron to Jadowniczanka wyszła na prowadzenie, a swoją setną bramkę w barwach tego klubu zdobył Tomasz Mól. Tym razem Arkadia szybko doprowadziła do remisu. Przez ostatnie pół godziny obie strony szukały okazji do zdobycia kolejnej bramki i choć stworzyły ich sobie sporo, to jednak wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie szalony mecz zakończył się podziałem punktów.

Rylovia Rylowa 3-3 Okocimski KS II Brzesko
Hubert Pukal 26′, Tomasz Wojewoda 36′, Krzysztof Sikora 69′ – Arkadiusz Zuzia 10′ 60′, Michał Zydroń 90′

Obu ekipom bardzo zależało na zwycięstwie. Lepiej rozpoczęli goście, którym prowadzenie zapewnił Arkadiusz Zuzia, ale potem do głosu doszli miejscowi. Gole Huberta Pukala i Tomasza Wojewody zapewniły Rylovii prowadzenie 2-1. Po przerwie znów to OKS II pierwszy zdobył bramkę, a ponownie na listę strzelców wpisał się Zuzia. Gospodarze jeszcze raz zyskali przewagę, tym razem po strzale Krzysztofa Sikory, jednak nie było im dane utrzymać jej do końca. Remis „Piwoszom” tuż przed końcem zapewnił gol Michała Zydronia. Dla Okocimskiego był to już trzeci kolejny mecz bez wygranej, Rylovia już czwarty raz w tej rundzie nie zdołała wygrać na swoim boisku. Obie strony mają czego żałować, bo ich strata do Sokoła jest już całkiem spora.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 1-3 Ceramika Muchówka
Damian Żurawski 43′ – Karol Kukla 9′, Michał Mazurek 35′, Artur Duś 78′

Zespół Bartłomieja Hołysta był wyraźnym faworytem meczu z ligowym „outsiderem” i nie zawiódł oczekiwań. Szybko objął prowadzenie i nie oddał go już do końcowego gwizdka. Wprawdzie gospodarze walczyli i tuż przed przerwą zyskali kontakt, ale to nie wystarczyło do zdobycia pierwszego „oczka” w sezonie.

Strażak Mokrzyska 2-2 Orzeł Cikowice
Michał Wójcik 14′, Marcin Woda 69′ – Adam Dunaj 44′, Hubert Gawlik 59′

Gospodarze byli lekkimi faworytami spotkania z beniaminkiem i choć dość szybko objęli prowadzenie, to zespół Sławomira Siodlarza był w stanie odpowiedzieć dwiema bramkami. Strażak zdołał podnieść się w trudnym położeniu, jednak umiejętności wystarczyło jedynie na zdobycie bramki wyrównującej. Gospodarze po podziale punktów nie zdołali zbliżyć się do czołówki, z kolei Orzeł powoli zbliża się do ekip z środkowej części tabeli.

Naprzód Sobolów 1-1 Błyskawica Proszówki
Krystian Pilch 90+5′ – Piotr Filipek 80′

Starcie ekipy mocnej na własnym terenie z ekspertami od grania na obcych boiskach musiało być ciekawe. Długo żadna ze stron nie potrafiła zaskoczyć rywala, ale w końcu gości na prowadzenie strzałem z ostrego kąta wyprowadził Piotr Filipek. Naprzód walczył do samego końca i zdążył odpowiedzieć bramką Krystiana Pilcha. Ostatecznie zacięty mecz zakończył się remisem.

1. Sokół Maszkienice 10 28 35-9
2. Okocimski KS II Brzesko 10 22 27-12
3. Błyskawica Proszówki 10 20 32-17
4. Rylovia Rylowa 10 20 21-12
5. Szreniawa Nowy Wiśnicz 10 18 27-18
6. Arkadia Olszyny 10 16 25-17
7. Naprzód Sobolów 10 16 19-13
8. Strażak Mokrzyska 10 16 21-14