Fogo Futsal Ekstraklasa. BSF znów nie dał się zaskoczyć

254 0

BSF ABJ Powiat Bochnia pewnie pokonał AZS UW Wilanów w meczu 21. kolejki i potwierdził kolejny raz, że należy mu się miejsce w ligowej czołówce.

AZS UW Wilanów 0-5 (0-2) BSF ABJ Powiat Bochnia
Adam Wędzony 6′, Łukasz Biel 20′, 30′, Kamil Surmiak 27′, Pedro Henrique 28′

BSF: Kevin Kollar, Oskar Piwowarczyk – Pedro Pereira, Adam Wędzony, Arkadiusz Budzyn, Łukasz Biel, Dominik Kamiński, Mateusz Prokop, Minor Cabalceta, Kamil Surmiak, Ivan Petrović, Wojciech Przybył. Trener: Antun Bacić.

Po fenomenalnym okresie BSF do Warszawy udał się po to, by zgarnąć kolejny komplet punktów. Zespół szybko pokazał, że nadal znajduje się w świetnej dyspozycji. Już w 6. minucie Łukasz Biel dograł piłkę w pole karne do Adama Wędzonego, a ten wykorzystał świetną okazję. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale trudno było im przebić się przez obronę. W ostatniej minucie pierwszej połowy narazili się na kontratak. Arkadiusz Budzyn dograł do Biela, a ten do asysty dołożył cenną bramkę.

Po przerwie BSF utrzymał koncentrację i punktował bezradnych przeciwników. Na 3-0 podwyższył Kamil Surmiak, który wykorzystał fakt, że rywale nie zdążyli wprowadzić bramkarza po stracie podczas gry w przewadze. Niedługo później z najbliższej odległości podanie Wędzonego zamknął Pedro Pereira. Wynik ustalił świetnie dysponowany od początku roku Biel, a asystował mu Pereira.

Bochnianie znów zaprezentowali się świetnie w obronie, a i w ofensywie nie zabrakło im momentami rozmachu. Zachowanie kolejnego „czystego konta” to naprawdę duże osiągnięcie. W ostatnich czterech meczach drużyna dała sobie strzelić zaledwie 3 gole, co daje rewelacyjną w futsalu średnią 0,75. W dziesięciu ostatnich ligowych meczach zanotowali 9 wygranych i remis. Udany występ pozwolił ekipie awansować na 4. miejsce. BSF ma teraz 2 punkty przewagi nad Dremanem i GI Malepszy Leszno, przy okazji już teraz mogą być pewni utrzymania w lidze. To wielki sukces drużyny Antuna Bacicia.

1. Piast Gliwice 21 56 100-30
2. Rekord Bielsko-Biała 21 55 98-30
3. Constract Lubawa 21 54 140-41
4. BSF ABJ Powiat Bochnia 21 41 93-69
5. Futsal Leszno 21 39 104-66
6. Dreman Opole Komprachcice 21 39 86-54
7. Widzew Łódź 21 33 79-75
8. Legia Warszawa 20 28 67-66