Fogo Futsal Ekstraklasa. Pewna wygrana BSF-u z FC Toruń, Biel z karetą

169 0

BSF ABJ Powiat Bochnia mimo przejściowych problemów pewnie pokonał FC Toruń w meczu 24. kolejki. Bochnianie tymczasowo awansowali na 5. miejsce w tabeli, które utrzymają, jeśli Dreman nie wygra dziś z We-Metem.

BSF ABJ Powiat Bochnia 5–1 (3-1) FC Toruń
Pedro Pereira 13′, Łukasz Biel 18′, 19′, 21′, 31′ – Kacper Machałowski 11′

Bochnianie do rywalizacji przystąpili bez zawieszonego za kartki Kamila Surmiaka, ale i tak to im dawano zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo. Od początku starali się narzucić swoje warunki, jednak choć szanse mieli m.in. Pedro Pereira oraz Minor Cabalceta, to wynik długo nie ulegał zmianie. W 11. jedną z nielicznych szans wykorzystali za to goście, a precyzyjnym strzałem Kevina Kollara pokonał Kacper Machałowski.

BSF w ten sposób stracił jako pierwszy gola w czwartym meczu z rzędu, ale trzeci raz potrafił odwrócić losy rywalizacji na swoją korzyść. Dość szybko do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Pedro Pereira. Remis utrzymał się do 18. minuty, gdy Sebastian Leszczak zagrał ze swojej połowy piłkę wprost na nogę Łukasza Biela, a pivot BSF-u przelobował Kamila Naparłę. Piękny gol zapewnił gospodarzom prowadzenie, którego już nie oddali. Nie był to jednak koniec emocji przed przerwą, ponieważ chwilę później Biel wykorzystał kolejną szansę, podwyższając po rozegraniu rzutu wolnego na 3-1. W ten sposób już do przerwy bochnianie zapewnili sobie dość komfortowe położenie. Drugą część rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po rozegraniu kolejnego rzutu wolnego znów akcję wykończył Biel, kompletując w ten sposób hat-tricka. Znajdujący się w świetnej formie gracz dołożył jeszcze jedno trafienie, tym razem po rajdzie i dobrym dośrodkowaniu Wojciecha Przybyła.

Choć goście szukali jeszcze szans na zmniejszenie strat w przewadze, to wynik już się nie zmienił. BSF odniósł już dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu, a piętnaste w całym sezonie. Dla torunian była to czwarta kolejna przegrana, ale nadal zajmuje 13. miejsce.