Klasa A Bochnia. Tarnavia liderem po zaległym meczu

479 0

Rozgrywki bocheńskiej Klasy A ruszają w najbliższy weekend, ale już teraz rozegrano zaległe spotkanie 11. serii gier. Górnik Siedlec przegrał 1-4 z Tarnavią, dzięki czemu goście awansowali na 1. miejsce w tabeli.

Górnik Siedlec 1-4 (0-1) Tarnavia Tarnawa
Ryszard Banat 13′, 72′, Tomasz Trojański 67′, 86′ – Daniel Mikler 88′

W przerwie między rundami nieźle spisujący się jesienią zespół z Siedlca przeszedł gruntowną przebudowę. Dużym wzmocnieniem powinien być angaż Daniela Miklera, jednak z drugiej strony trudno będzie zastąpić grającego trenera Dawida Rasia oraz odgrywających znaczącą rolę w drużynie Tomasza Pieniądza, Przemysława Młynarza, Rafała Dziurdzię, Grzegorza Gawłowicza czy Michała Ćwika. Nic dziwnego, że w tej sytuacji Tarnavia zdołała sięgnąć po cenny komplet punktów. Wynik otworzył niezawodny Ryszard Banat, a po przerwie ten sam gracz dołożył drugie trafienie, dwukrotnie gola zdobył także Tomasz Trojański. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Daniel Mikler.

Pewne zwycięstwo pozwoliło Tarnavii odskoczyć od Beskidu Żegocina na odległość trzech punktów. Walka o awans zapowiada się niezwykle intersująco. Górnik nie wykorzystał szansy na przeskoczenie Czarnych Kobyle oraz Macierzy Lipnica Murowana i pozostał na 6. miejscu.

1. Tarnavia Tarnawa 12 31 46-16
2. Beskid Żegocina 12 28 46-17
3. LKS Trzciana 2000 12 27 45-10
4. Macierz Lipnica Murowana 12 22 31-23
5. Czarni Kobyle 12 21 34-23
6. Górnik Siedlec 12 20 25-26
7. KR Jodłówka 12 18 25-29
8. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 12 17 33-34