Niższe ligi. Orzeł zatrzymał Okocimskiego, Sokół stracił punkty z Victorią

474 0

Już pierwsze spotkania rundy wiosennej w niższych ligach przyniosły sporo emocji. Nie zabrakło zwrotów akcji i niespodzianek. Podziałem punktów zakończył się derbowy mecz Orła Dębno z Okocimskim w V lidze. Szczebel niżej walka o awans stała się jeszcze ciekawsza, bo dwubramkową przewagę w starciu z Victorią Porąbka Uszewska roztrwonił Sokół Maszkienice. Beskid Żegocina bez walki odzyskał z kolei pozycję lidera bocheńskiej Klasy A.

16. LKS Szaflary 16 4 20-54

Podziałem punktów zakończyło się derbowe spotkanie Orła z Okocimskim. Stawiani w roli faworyta goście zaczęli średnio i nawet mogli przegrywać, ale rzut karny obronił Tomasz Jagiełka. W drugiej połowie OKS objął w końcu prowadzenie po strzale Kacpra Sowy, jednak pod sam koniec wyrównał debiutujący w Orle Dawid Pilch i mecz zakończył się podziałem punktów, po którym żadna ze stron nie odczuwa zapewne pełnej satysfakcji. „Piwosze” zachowali 3. miejsce w tabeli, jednak nie przybliżyli się zbytnio do awansu. Wprawdzie przewodzący stawce KS Biecz przegrał z Sokołem Słopnice, ale swoje spotkanie wygrał za to Dunajec Nowy Sącz, przez co sytuacja w czołówce tabeli bardziej się wyrównała.

Bezbramkowo swoje spotkanie z Zalesianką zremisował GKS Drwinia. To spore rozczarowanie, ponieważ w ten sposób drwinianie stracili szansę na zniwelowanie strat do ekip z wyższych miejsc. Jedyne pocieszenie jest takie, że znajdujące się niżej Orkan oraz Unia II przegrały swoje mecze, a LKS Szaflary jedynie zremisował, także bezbramkowo zresztą z Tarnovią.

14. LKS Poręba Spytkowska 14 3 5-58

Walka o awans nabiera rumieńców, ponieważ Sokół Maszkienice rozpoczął rundę o zaskakującego remisu z Victorią Porąbka Uszewska. Wprawdzie z tym rywalem ostatnio nie grało się ekipie łatwo, ale jednak była w stanie wygrywać, do tego kilka minut przed końcem prowadzili 3-1. W ostatnich minutach gospodarze zdołali trafić dwukrotnie i wywalczyć cenny remis.

Sokół utrzymał pozycję lidera tylko dzięki lepszemu bilansowi zdobytych bramek w stosunku do Rylovii, która pokonała na wyjeździe Naprzód, co jest naprawdę znaczącym osiągnięciem. Swoje spotkanie, choć nie bez problemów, wygrał również Okocimski II. Zespół z Brzeska musiał mocno się postarać, by skromnie pokonać beniaminka z Cikowic, ale ostatecznie dopiął swego. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Szreniawy z Arkadią. Dla zespołu Tomasza Rogóża był to pierwszy podział punktów w sezonie. Po bardzo nieudanej jesieni promykiem nadziei dla sympatyków Jadowniczanki stało się zwycięstwo ich drużyny ze Strażakiem Mokrzyska. Gole dla zwycięzców zdobyli Tomasz Gałka oraz Felipe Mancini.

Nadal trudno spodziewać się przełomu w kwestii wyników zamykających tabelę drużyn LKS-u Poręba Spytkowska i Novi/Rzezawianki. Pierwsza z drużyn dość gładko uległa przeciętnej jesienią Ceramice, druga została zmiażdżona przez walczącą o wysokie cele Błyskawicę.

13. Żubr Gawłówek 13 0 8-65

W hicie kolejki Tarnavia po szalonym spotkaniu przegrała 2-3 z Macierzą. Łącznie gracze obu drużyn zostali ukarani pięcioma czerwonymi kartkami, ale w tej statystyce wynik był przeciwny niż w tej uwzględniającej zdobyte bramki. Lipniczanie prowadzili przez większość spotkania i choć pod koniec je stracili, to zdążyli przed końcem zdobyć jeszcze jednego gola i utrzymać prowadzenie mimo gry w ośmioosobowym składzie.

Z obrotu spraw zadowolony może być Beskid, który walkowerem wygrał z Żubrem Gawłówek, który nie stawił się na zawody. Szkoda, że trawiący tę ekipę kryzys tylko się pogłębia. Powracająca na fotel lidera drużyna z Żegociny mogła znaleźć się w jeszcze lepszym położeniu, ale ostatecznie nadal tylko o punkt wyprzedza Trzcianę 2000, która dopiero w doliczonym czasie gry przechyliła na swoją korzyść losy rywalizacji z Czarnymi Kobyle. Dla zespołu Marcina Motaka była to dopiero pierwsza wyjazdowa porażka w sezonie.

Drugie zwycięstwo zanotowali Błękitni, którzy zaskoczyli Górnika Siedlec. Dzięki temu wyprzedzili Gryfa Chronów, choć beniaminek też mógł zdobyć w tej kolejce punkty, bo prowadził do przerwy z Husarią Łapczyca, ale ostatecznie po dobrej drugiej połowie górą była drużyna Łukasza Czesaka. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem 6-4, a dla „Husarzy” było to piąte z rzędu zwycięstwo z Gryfem. Zaskakująco jednostronne okazało się być spotkanie Nieszkowianki ze Zrywem. Gospodarze zaprezentowali się dużo lepiej od przyjezdnych i odskoczyli im na odległość czterech punktów.

14. Jedność Paleśnica 14 10 34-47

To była udana seria dla gości. Spośród siedmiu strać aż cztery zakończyło się na ich korzyść, dwa razy skończyło się remisem, a tylko Spółdzielca zdołała wygrać swój domowy mecz z Temidą Złota. Lider umocnił się na szczycie, ponieważ Olimpia Kąty jedynie zremisowała po zaciętym derbowym starciu z Ivą Iwkowa. Remis 2-2 mocno pokrzyżował miejscowym szyki, bo teraz ich strata do Spółdzielcy wynosi 5 punktów. Jeden punkt może być dla zespołu z Iwkowej cenny, zwłaszcza że porażek doznały pozostałe ekipy z dolnych rejonów tabeli. Cenne zwycięstwa zanotowały drużyny Sokoła, Gromu oraz Tymona.