Niższe ligi piłkarskie. Jadowniczanka zmierzy się z Okocimskim II, Szreniawa spróbuje zatrzymać Sokoła

360 0

Przedostatni weekend kwietnia przyniesie nam kolejną dawkę piłkarskich emocji. W V lidze na zwycięstwo liczyć może zwłaszcza zaskakujący ostatnio pozytywnie GKS Drwinia, choć nie wiadomo, jak poradzi sobie w roli faworyta. Poziom niżej dojdzie do kilku interesująco zapowiadających się starć, spośród których najwięcej obiecywać można sobie po rywalizacji Jadowniczanki z Okocimskim II oraz Szreniawy z Sokołem Maszkienice.

V liga

20. kolejka

mecze sobotnie
Sandecja II Nowy Sącz – KS Biecz 11:00

Unia II Tarnów – LKS Szaflary 11:00

Tarnovia Tarnów – Metal Tarnów 16:00

Orkan Szczyrzyc – GKS Drwinia 16:00

mecze niedzielne:
Kolejarz Stróże – GLKS Gromnik 14:00

Okocimski KS Brzesko – Zalesianka Zalesie 16:00

Orzeł Dębno – Dunajec Nowy Sącz 17:00

Dunajec Zakliczyn – Sokół Słopnice 17:00

Przedstawicieli naszego regionu czekają ważne spotkania. Okocimski po niezbyt udanym początku rundy punktów poszuka w rywalizacji z Zalesianką. „Piwosze” mają w dorobku o 10 punktów więcej, ale po ostatnich rozczarowaniach trudno uznać ich na murowanego faworyta. Jeśli OKS zamierza nadal bić się o awans, to musi zgarnąć komplet punktów.

Po dwóch zaskakujących wygranych tym razem większa presja spoczywać będzie na zawodnika GKS-u. Zespół z Drwini uda się do Szczyrzyca na spotkanie z przedostatnim w tabeli Orkanem i jeśli ma zapewnić sobie szybko utrzymanie, to powinien wygrać ten mecz. Okaże się, czy pod presją będzie w stanie poradzić sobie równie dobrze co w roli skazywanego na pożarcie.

Trudne zadanie czeka wspomnianego Orła Dębno, bo jego przeciwnikiem w kolejnym domowym spotkaniu będzie mocny Dunajec Nowy Sącz. To goście radzili sobie dotychczas lepiej, nawet jeśli niespodziewanie ulegli przed chwilą GKS-owi.

Klasa okręgowa

18. kolejka

mecze sobotnie
Jadowniczanka Jadowniki – Okocimski KS II Brzesko 15:00

Błyskawica Proszówki – LKS Poręba Spytkowska 16:00

Rylovia Rylowa – Novi/Rzezawianka Rzezawa 17:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Sokół Maszkienice 17:30

mecze niedzielne:
Victoria Porąbka Uszewska – Ceramika Muchówka 11:30

Arkadia Olszyny – Strażak Mokrzyska 16:00

Naprzód Sobolów – Orzeł Cikowice 16:30

Ciekawie z wielu powodów zapowiada się starcie Jadowniczanki z Okocimskim II. Gospodarze wygrali jako jedyni cztery mecze na wiosnę, goście przewodzą ligowej tabeli, do tego będzie to rywalizacja sąsiadów zza miedzy. Faworyta wskazać niezwykle trudno, a choć Jadowniczanka sama raczej już awansu nie wywalczy, to może rozdawać w tej grze karty, zabierając punkty wyżej notowanym ekipom.

Emocji nie powinno zabraknąć w starciu Szreniawy z Sokołem. Gospodarze walczą o czołowe miejsca, ale jeśli nie zadowala ich najniższy stopień podium, to musi powalczyć z rywalem, który wyprzedza ich o 4 punkty.

Po bardzo nieudanym starcie idealną szansę na przełamanie złej passy będzie mieć Rylovia, która zagra z prezentującą się ostatnio bardzo słabo Novi/Rzezawianką. Teoretycznie łatwo wygrać powinna również Błyskawica, ale ostatnio ten zespół mocno rozczarowywał, a LKS Poręba Spytkowska wprawdzie nie był w stanie zdobyć punktów, ale walczył ambitnie. Szykuje się zaskakująco ciekawy mecz.

Zacięte powinny być wszystkie trzy niedzielne spotkania. W dwóch spotkają się sąsiedzi w tabeli, natomiast mocny wiosną Naprzód podejmie rozpędzającego się beniaminka z Cikowic.

Klasa A Bochnia

18. kolejka

mecze sobotnie
Nieszkowianka Nieszkowice Małe – Górnik Siedlec 15:00

Zryw Królówka – Czarni Kobyle 16:00

LKS Trzciana 2000 – Husaria Łapczyca 17:00

Tarnavia Tarnawa – Beskid Żegocina – przełożony

mecze niedzielne
Macierz Lipnica Murowana – KR Jodłówka 16:00

Żubr Gawłówek – Gryf Chronów 16:00

Pauza: Błękitni Krzeczów.

Na pewno walki nie zabraknie w derbowym starciu Nieszkowianki z Górnikiem. O ile w ostatnich latach to ekipa z Siedlca na ogół była tą mocniejszą, to teraz faworytem będzie zespół miejscowych, ponieważ spisuje się znacznie lepiej od startu rundy.

Szansę na umocnienie swojej pozycji w czołówce będą mieli Czarni, bo zagrają z czekającym na pierwszą wiosenną zdobycz Zrywem. O przełamanie powalczą zawiedzione ostatnimi wynikami drużyny Macierzy oraz KR-u Jodłowka, które jeszcze niedawno mogły cieszyć się z bardzo udanego startu nowej rundy.

Bezpośredni pojedynek stoczą zamykające tabelę ekipy Żubra i Gryfa. Po ostatnich występach nieco więcej pozytywnych rzeczy napisać można o gospodarzach, którzy dawno nie mieli okazji na opuszczenie ostatniej pozycji.

Ciekawie zapowiada się starcie Trzciany 2000 z mogąca pochwalić się trzema wiosennymi wygranymi Husarią. Gospodarze nie mogą pozwolić sobie na potknięcie, chcąc zachować duże szanse na awans.

W normalnych okolicznościach hitem tej serii gier byłoby starcie Tarnavii z Beskidem, ale zostało ono przełożone. Powodem śmierć matki jednego z zawodników zespołu gospodarzy, któremu składamy wyrazy współczucia.

Klasa A Brzesko

18. kolejka

mecze sobotnie:
LKS Uszew – Spółdzielca Grabno 16:00

Wiślanie Wola Przemykowska – Sokół Borzęcin Górny 16:00

LKS Gnojnik – Grom Sufczyn 16:30

mecze niedzielne:
Jedność Paleśnica – Temida Złota 13:30

Olimpia Kąty – Victoria Bielcza 14:00

Pogoń Biadoliny Radłowskie – Kłos Łysa Góra 14:00

Tymon Tymowa – Iva Iwkowa 17:30

Uciekająca przeciwnikom Spółdzielca tym razem będzie mieć wymagającego rywala, jakim jest spisujący się dobrze na własnym boisku LKS Uszew. Próbujący dogonić go Tymon zagra z niżej notowaną Ivą. Teoretycznie łatwiejsze zadanie będzie mieć w tej serii gier Olimpia Kąty, ponieważ zmierzy się z zamykającą tabelę Victorią Bielcza.

Tym razem dojdzie do aż trzech pojedynków sąsiadów w tabeli. LKS Gnojnik zagra z Gromem, Pogoń z Kłosem, a Jedność z Temidą. Hitem tej serii gier będzie mecz Wiślan z Sokołem.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *