Niższe ligi piłkarskie. Sokół i Beskid bliżej wygrania swoich lig

366 0

Za nami ciekawe spotkania w niższych ligach. W grze o awans po wygranej w prestiżowym meczu z GKS-em pozostaje Okocimski. W „okręgówce” na szczycie umocnił się Sokół Maszkienice, w bocheńskiej Klasie A po okresie ciągłych zmian lidera rywalom odskoczył Beskid Żegocina.

16. Orkan Szczyrzyc 23 12 21-76

W starciu GKS-u z Okocimskim górą goście. Wprawdzie to miejscowi objęli prowadzenie, ale niemal przez cały czas inicjatywę mieli „Piwosze”, co w końcu przełożyło się na gole. Skromne zwycięstwo pozwoliło ekipie Sebastiana Klimczyka na zbliżenie się do ścisłej czołówki i pozostanie w grze o awans, bo potknięć w tej serii gier doznał Dunajec Nowy Sącz i Podhalanin Biecz. GKS jest 10. i na razie może czuć się w miarę bezpiecznie.TUTAJ można zapoznać się z pomeczowymi wypowiedziami trenerów obu drużyn: Sebastiana Klimczyka (OKS) oraz Łukasza Kuliga (GKS).

Mieszane uczucia znów musi mieć drużyna Orła Dębno. Beniaminek zremisował z GLKS-em Gromnik, więc znów nie zdołał wygrać, ale będzie za to na pewno miał korzystny bilans bezpośrednich spotkań z rywalem, który dysponuje takim samym dorobkiem i również nie punktuje zbyt regularnie.

14. Novi/Rzezawianka Rzezawa 21 3 13-89

Po nieudanym początku rundy na dobre rozpędził się Sokół Maszkienice. Doświadczony zespół wygrał wyjazdowy mecz z coraz mocniejszym Orłem i umocnił się na prowadzeniu w lidze dzięki porażce Okocimskiego II w starciu z rewelacyjnym Naprzodem. Drużyna z Sobolowa imponuje ostatnio formą i teraz znów zaprezentowała się z dobrej strony.

Kryzys za sobą zdaje się mieć Rylovia. Zespół Piotra Stawarza rozbił Ceramikę i pozostaje w grze o czołowe miejsca. W górnej połowie tabeli chciałby znaleźć się Strażak, który nie miał większych problemów z ograniem Novi/Rzezawianki, ale na jego nieszczęście swój mecz wygrała także Jadowniczanka.

Serię trzynastu porażek remisem z Arkadią Olszyny przerwał LKS Poręba Spytkowska. Dzięki temu ekipa LKS-u wyprzedziła Npvi/Rzezawiankę i jest bliżej zajęcia 13. pozycji.

13. Żubr Gawłówek 19 9 19-77

Wydaje się, że to był kluczowy moment sezonu. Wygrane Beskidu w meczach z Górnikiem oraz Tarnavią, przy jednoczesnym remisie tej ostatniej ekipy z Trzcianą 2000 spowodowały, że zespół Marka Tomkiewicza mocno odskoczył rywalom. Oczywiście do końca sezonu jeszcze daleko, do tego na koniec Beskid zagra z Trzcianą 2000, ale po okresie ciągłych zmian lidera mamy wyraźnego faworyta.

Niespodzianką zakończyło się starcie Błękitnych z dobrze dysponowaną w rundzie wiosennej Nieszkowianką. Niżej notowani gospodarze błysnęli skutecznością i niespodziewanie wygrali 5-3. Serię trzech meczów bez zwycięstwa przerwali Czarni, którzy pewnie pokonali rozczarowujący ostatnio KR.

Zacięty pojedynek stoczyły Husaria i Macierz. Po bezbramkowej pierwszej części goście zdołali udokumentować przewagę i zgarnęli cenny komplet punktów, dzięki któremu zrównali się dorobkiem z trzecią w tabeli Tarnavią. Dla Husarii była to już czwarta porażka z rzędu. Cenną wygraną na swoje konto po rywalizacji ze Zrywem dopisał Gryf. Beniaminek odskoczył od pauzującego w tej serii gier Żubra.

14. Victoria Bielcza 21 15 29-59

Zamykająca tabelę Victoria przegrała walkowerem z Wiślanami, ponieważ jej zespół został zdekompletowany już w 1. minucie. To nie wróży dobrze na przyszłość. Punktami podzieliły się walczące o utrzymanie ekipy Temidy oraz Kłosa, co nie zmieniło zbytnio sytuacji, choć na pewno w nieco lepszym położeniu znajdują się nadal goście.

W walce o awans mamy „status quo”, bo skromnie swoje mecze wygrały Spółdzielca oraz Tymon, a wysoko Olimpia Kąty. Mecz w Sufczynie przyciągnął koneserów niższych ligi z portalu Kartofliska.pl. Tylko remis w rywalizacji z Ivą zanotował Sokół, czym zmniejszył swoje szanse na zajęcie choć trzeciego miejsca. Zacięty miał być pojedynek LKS-u Uszew z LKS-em Gnojnik i tak właśnie było, a ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.