Reklama

A klasa Brzesko. Przed 4. kolejką

Przed nami 4. kolejka w brzeskiej klasie A. W dwóch najciekawiej zapowiadających się spotkaniach zmierzą się Iva Iwkowa z LKS-em Poręba Spytkowska oraz Grom Sufczyn ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie. Spory sprawdzian formy również przed Victorią Porąbka Uszewska, która mając obecnie komplet punktów zagra z rezerwami Strażaka Mokrzyska.

LKS Poręba Spytkowska jak dotychczas przewodzi ligowej tabeli z kompletem punktów i bilansem bramek 16-2, jednak przed nimi drugie trudne wyzwanie po premierowej rywalizacji z Kłosem Łysa Góra. Zawodnicy trenera Szczepana Goryczki udadzą się na trudny teren do Iwkowej, która również sezon rozpoczęła całkiem przyzwoicie i ma na swoim punkcie sześć “oczek”. Jeżeli Poręba Spytkowska w tym spotkaniu zwycięży to zdecydowanie pokaże, że w tym sezonie trudno będzie z nimi walczyć o awans.

Start 77 Biadoliny Szlacheckie przed tygodniem przegrał łatwo z Ivą Iwkowa aż 0-4. Teraz przed nimi również ciężkie zadanie bowiem wyjazd do beniaminka Groma Sufczyn, który początek sezonu może sobie zapisać zdecydowanie na plus. Przed tygodniem Grom wygrał z rezerwami Strażaka Mokrzyska, które postawiły w tym sezonie na rozwój młodzieży i zdobycie trzech punktów z ekipą Tomasza Sopaty może zdecydowanie podbudować ich morale i przybliżyć do walki o czołowe pozycje.

Kłos Łysa Góra po delikatnym falstarcie na początku sezonu gdy przegrał na terenie Poręby Spytkowskiej wygrał dwa mecze i w niedzielę zagra na wyjeździe w Uszwi. LKS Uszew z pewnością nie był typowany w roli faworyta jednak po trzech meczach ma nadspodziewanie dużo punktów, bo aż sześć. W rywalizacji z Kłosem ciężko będzie zwiększyć ich ilość, jednak wszystko zweryfikuje murawa.

Korona Niedzieliska typowana przez nas przed sezonem do awansu jak do tej pory mocno zawodzi. Tylko trzy punkty na koncie wywalczone na inaugurację z Pogórzem Gwoździec to bardzo słaby wynik i gracze tej drużyny z pewnością będa chieli go poprawić na wyjeździe z Jednością Paleśnica, która pozostaje bez punktów i w dodatku ze słabym bilansem bramkowym 2-11.

Jadowniczanka II Jadowniki jako beniaminek klasy A zdecydowanie zderzył się po swoim awansie ze ścianą i obecnie pozostaje bez punktów. W dodatku rezerwy klubu występującego w klasie okręgowej posiadają bardzo słaby bilans bramkowy 3-17, a przed tygodniem ponieśli mocno kompromitującą porażkę na terenie aktualnego lidera LKS-u Poręba Spytkowska aż 1-11. Teraz czas na rywalizację z Pogórzem Gwoździec, które zdecydowanie jest na poziomie ekipy rezerw Jadowniczanki. Pogórze ma na swoim koncie trzy “oczka” zdobyte przed tygodniem w rywalizacji domowej z Jednością Paleśnica, gdy wygrali 4-1.

Victoria Porąbka Uszewska już dawno nie miała tak udanego startu w sezon jak teraz. Zawodnicy Victorii mają na swoim koncie dziewięć punktów po trzech meczach i w dodatku przed nimi kolejna świetna okazja na zdobycie kompletu punktów, gdyż przed własną publicznością podejmą rezerwy Strażaka Mokrzyska. “Strażacy” mocno odmłodzili swój skład w tym sezonie i spisują się słabiej, gdyż na swoim koncie zgromadzili tylko trzy “oczka”. W tej rywalizacji każdy inny rezultat niż wygrana gospodarzy będzie sporą niespodzianką.

Victoria Porąbka Uszewska przed tygodniem pokazała pazur w starciu z Tymonem Tymowa, który poniósł pierwszą porażkę. Teraz zawodnicy z Tymowej mają świetną okazję żeby się odegrać, gdyż zmierzą się na wyjeździe ze słabo dysponowaną na początku sezonu ekipą Victorii Bielcza, która nie dość, że ma na swoim koncie zero punktów to może “pochwalić się” bilansem bramek 0-15. Tymon powinien odnieść łatwe zwycięstwo, jednak nie zalecamy zlekceważenia rywala, gdyż bielczanie nie raz udowodnili, że u siebie są bardzo groźni.

Skrócony terminarz 4. kolejki brzeskiej klasy A:

Sobota:
Iva Iwkowa – LKS Poręba Spytkowska 17:00
Victoria Bielcza – Tymon Tymowa 17:00
Victoria Porąbka Uszewska – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 17:00

Niedziela:
Jadowniczanka II Jadowniki – Pogórze Gwoździec 13:00
LKS Uszew – Kłos Łysa Góra 14:00
Jedność Paleśnica – Korona Niedzieliska 14:00
Grom Sufczyn – Start 77 Biadoliny Szlacheckie 17:00

Tekst: Sifflet