Reklama

A klasa Brzesko. Lider wygrywa, co przyniesie niedziela?

Jesteśmy w trakcie 12. kolejki brzeskiej klasy A, które odbędą się w najbliższy weekend. Już w sobotę doszło do ciekawych pojedynków. W Uszwi beniaminek z Sufczyna został sprowadzony na ziemię, w Porębie Spytkowskiej lider potwierdził swoją siłę pokonując Pogórze. Z kolei Korona przywiozła komplet punktów z Biadolin. Co czeka nas dzisiaj?

Jak dotychczas Victoria Bielcza zgromadziła na swoim koncie tylko dziewięć punktów. Dla ich kolejnego przeciwnika, czyli Jadowniczanki II Jadowniki jest to aż dziewięć “oczek”, gdyż oni na swoim koncie mają zaledwie trzypunktową zdobycz. Do starcia tych zespołów dojdzie już w niedzielę, a jego rezultat jest bardzo istotny, bowiem obie drużyny znajdują się w gronie pięciu zespołów, które najprawdopodobniej wiosną staną w szranki w kwestii walki o utrzymanie.

Kolejnym testerem powrotu do dobrej formy po chwilowym kryzysie Victorii Porąbka Uszewska będzie ligowy “średniak” jakim jest zespół Ivy Iwkowa. Victoria ma 22 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą zaledwie trzech punktów do wiceliderującej Korony Niedzieliska. Zatem ma ogromne podstawy aby wciąż marzyć żeby włączyć się do gry o awans, jednak LKS Poręba Spytkowska odjeżdża coraz bardziej. W Iwkowej z pewnością oczekiwanego czegoś więcej niż 16 “oczek” i dziewiątej lokaty, jednak wciąż jesień można zakończyć w dobrych humorach. Do tego potrzebne będą zwycięstwa z Victorią z Porąbki Uszewskiej oraz za tydzień z jej imienniczką z Bielczy.

Jedność Paleśnica przed tygodniem odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo i odskoczyła ostatniej Jadowniczance II na trzy punkty. Żeby powiększyć tą przewagę przed graczami z Paleśnicy bardzo trudne zadanie, bowiem w 12. kolejce przyjdzie im rywalizować z aktualnie trzecim zespołem tabeli Tymonem Tymowa, który w ubiegłej kolejce dość niespodziewanie uznał wyższość Kłosa Łysa Góra. Faworytem tego spotkania zdecydowanie są gracze Tymona, jednak będą musieli potwierdzić to na boisku i podnieść się po potknięciu z poprzedniej serii gier.

Strażak II Mokrzyska/Szczepanów ma spore problemy kadrowe i przed tygodniem nie udał się na wyjazdowe spotkanie z Koroną Niedzieliska. Teraz przed nimi kolejne trudne wyzwanie, gdyż na własnym boisku podejmą drużynę z czołówki jaką jest Kłos Łysa Góra. “Biało-zieloni” pokazali przed tygodniem, że stać ich na wiele i ograli Tymona. Teraz na pewno będą walczyć o kolejny komplet punktów, który pozwoli im doskoczyć do grupy goniącej lidera z Poręby Spytkowskiej.

Terminarz 11. kolejki brzeskiej klasy A:
Sobota:
LKS Uszew – Grom Sufczyn 6-2
Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Korona Niedzieliska 0-2
LKS Poręba Spytkowska – Pogórze Gwoździec 4-0

Niedziela:
Victoria Porąbka Uszewska – Iva Iwkowa 11:30
Tymon Tymowa – Jedność Paleśnica 13:30
Victoria Bielcza – Jadowniczanka II Jadowniki 14:00
Strażak II Mokrzyska/Szczepanów – Kłos Łysa Góra 14:00

tekst: Sifflet