Reklama

A-klasa: Przed nami 10. kolejka. Hitem mecz Rzezawianki z GKS-em II Drwinia

Przed nami 10. kolejka bocheńskiej A-klasy. Spośród spotkań zaplanowanych w jej ramach zdecydowanie najciekawiej zapowiada się mecz trzeciej w tabeli Rzezawianki z drugim GKS-em II Drwinia. Ważne bezpośrednie pojedynki stoczą również zespoły zajmujące miejsca w dolnej części tabeli: Beskid zagra z Czarnymi, a Raba z Macierzą. O dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie postara się Ceramika, która podejmie ostatniego w tabeli Górnika Siedlec i trudno sobie wyobrazić, by mogła stracić punkty.

10. kolejka:
sobota, 10 października:

Victoria Słomka – Błękitni Krzeczów 15:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – GKS II Drwinia 16:00

Ceramika Muchówka – Górnik Siedlec 16:00

niedziela, 11 października:
Beskid Żegocina – Czarni Kobyle 13:00

Żubr Gawłówek – Tarnavia Tarnawa 15:00

Raba Niedary – Macierz Lipnica Murowana 15:00

LKS Trzciana 2000 – Orzeł Cikowice 16:00

pauza: Zryw Królówka

Kolejkę rozpocznie spotkanie derbowe Victorii Słomka z Błękitnymi. Wprawdzie mówi się, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, jednak wydaje się, że obecnie to gospodarze dysponują znacznie większą ilością atutów, bo grają w tej rundzie całkiem dobrze, a do tego mecz odbędzie się na ich boisku, gdzie z reguły gra się łatwiej. Błękitni ostatnio pauzowali, a wcześniej pokonali aż 10-3 Rabę Niedary, jednak ogólnie trudno ich chwalić za postawę w tym sezonie. To Victoria będzie faworytem tego spotkania.

Interesująco zapowiada się pojedynek Rzezawianki z GKS-em II Drwinia. Gospodarze ostatnio kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i w sumie odnieśli już sześć wygranych z rzędu, do tego większość z nich sporą różnicą goli. Drwinianie także nie mają się jednak czego wstydzić, bo również odnieśli już sześć wygranych od początku rundy i zajmują obecnie pozycję wicelidera z dwupunktową przewagą nad ekipą z Rzezawy, mając na koncie jeden rozegrany mecz więcej. Szykuje się bardzo ciekawe i zacięte spotkanie.

Ktoś z pary Rzezawianka – GKS II Drwinia na pewno starci punkty, co wykorzystać do umocnienia swojej pozycji może Ceramika. Lider podejmie na swoim boisku „czerwoną latarnię” rozgrywek, czyli Górnika Siedlec. Oba zespoły nieprzypadkowo znalazły się właśnie na tych pozycjach, gdyż Ceramika na tle ligowych rywali imponuje pod każdym względem, natomiast Górnik nadal przechodzi przebudowę i gra dość słabo. Wynik inny niż dający 3 punkty gospodarzom będzie tutaj sensacją.

Niezwykle ważny mecz rozegrają zespoły Beskidu Żegocina oraz Czarnych. Zarówno „Waleczni Górale”, jak i drużyna z Kobyla z pewnością inaczej wyobrażali sobie początek sezonu, jednak rzeczywistość jest taka, że muszą oni walczyć o utrzymanie. Gospodarze zgromadzili dotychczas jedynie 5 punktów, z czego zaledwie 1 w czterech spotkaniach na własnym boisku. Dla odmiany zespół prowadzony przez trenera Michała Dziubę przegrał wszystkie swoje cztery mecze wyjazdowe. W tej sytuacji trudno przewidzieć, która drużyna poradzi sobie lepiej.

Istotny dla rozwoju sytuacji w tabeli będzie mecz Żubra z Tarnavią. To właśnie te ekipy obecnie zamykają górną część tabeli, jednak w praktyce znacznie bliżej im do bronienia się przed spadkiem, niż do włączenia się w walkę o czołowe pozycje. Zwycięstwo w tym starciu pozwoliłoby zbudować wygranemu już całkiem solidną przewagę nad ekipami z dolnej części tabeli i zapewnić względny spokój na kolejne tygodnie. W nieco lepszą dyspozycję prezentował ostatnio zespół z Gawłówka, a Tarnavia na zwycięstwo czeka już ponad miesiąc, jednak przewidzieć wynik tego starcia będzie naprawdę trudno.

Niezwykle ważny dla losów walki o utrzymanie będzie mecz Raby Niedary z Macierzą Lipnica. Gospodarze spisują się od dawna bardzo słabo, ale ostatnio byli w stanie zremisować ze Zrywem Królówka na wyjeździe (1-1). Teraz ich rywalem będzie Macierz, której postawa i wyniki należą do największych rozczarowań rundy. W poprzedniej kolejce zespół prowadzony przez grającego trenera Damiana Pławeckiego był jednak w stanie pokonać 2-0 Żubra. Wkrótce okaże się, czy była to oznaka poprawy formy, czy zaledwie pojedynczy dobry występ.

Po dwóch bolesnych porażkach odkuć będzie się chciał zespół Orła Cikowice. W niedzielę uda się on do Rdzawy na mecz z Trzcianą 2000. Gości zadowolić może jedynie zwycięstwo, jednak wygrać z pewnością nie będzie łatwo, bo miejscowi na własnym boisku w tym sezonie nie dali się jeszcze pokonać, notując zwycięstwo i 3 remisy.

Tabela:
1. Ceramika Muchówka 8 24 34-7
2. GKS II Drwinia 9 20 22-9
3. Victoria Słomka 8 19 23-8
4. Novi/Rzezawianka Rzezawa 8 18 29-10
5. Orzeł Cikowice 9 17 27-16
6. Żubr Gawłówek 8 11 12-13
7. Tarnavia Tarnawa 9 11 11-22
8. LKS Trzciana 2000 8 10 12-11
9. Błękitni Krzeczów 8 10 21-21
10. Zryw Królówka 9 8 16-26
11. Macierz Lipnica Murowana 9 8 7-17
12. Czarni Kobyle 8 7 11-17
13. Beskid Żegocina 8 5 14-27
14. Raba Niedary 8 5 10-28
15. Górnik Siedlec 9 4 10-27