Ukraina znów najlepsza w podziemnym turnieju judo

614 0

W pierwszym dniu turnieju, w dwóch komorach kopalni równocześnie rozgrywane były zawody drużynowe (startowało 8 zespołów z rocznika 97/98) oraz indywidualne chłopców i dziewcząt z rocznika 97/98 oraz 2001 i młodszych. W zawodach indywidualnych zmierzyło swe siły 274 zawodników.

Bardzo silną reprezentację w ocenie bocheńskich trenerów m.in. Waldemara Kowalskiego i Sebastiana Serwińskiego wystawiły kluby z Ukrainy, Estonii i Słowacji. Pierwsi z nich, z klubu Ippon Kijów, w zawodach drużynowych zdobyli złoty medal. Ogromną radość przeżyli również, plasujący się na drugiej pozycji zawodnicy z klubu Wisła Kraków. Trzecie miejsce ex aequo wywalczyli Estończycy z klubu SK Taifu i Słowacy z Rimavskiej Soboty.

Wszystkie wymienione wyżej kluby były bardzo dobrze przygotowane i widać, iż wybrali na ten turniej najmocniejszych zawodników – mówił Czesław Garncarz, który przewodniczył złożonemu z 19 sędziów, w tym czterech międzynarodowych, gremium.

Warto podkreślić, że drużyny były mieszane, co nie jest tak częste w tego typu rozgrywkach. Dziewczyny w tych ekipach prezentowały bardzo dobry poziom – dodała jedna z sędzin, oceniając walki zespołowe.

Niestety swojej drużyny tym razem nie wystawili gospodarze.

W kategorii młodzików obecnie nie mamy zespołu, ale już na przyszły jubileuszowy XV turniej przygotowujemy mocny zespół – mówił Grzegorz Maj jeden z trenerów bocheńskiej sekcji judo.

Po walkach drużynowych rozpoczęły się zmagania indywidualne. Późnym wieczorem dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców.Wtedy wyróżniono też najmłodszych uczestników turnieju: Oliwię Wątorek z rocznika 2003, która dla MOSiR Bochnia wywalczyła złoto w kategorii 30 kg oraz Wojciecha Sułkowskiego z klubu Judo Wolbrom, który zdobył brąz w kategorii 30 kg.

W niedzielę na matach, w zawodach indywidualnych, zmierzyli się chłopcy i dziewczęta rocznik 99/00 – łącznie 160 judoków. W zawodach tych, dobrze zaprezentowali się bochnianie.