Niższe ligi. Przedostatnie starcia

W niższych ligach piłkarskich coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć. Do rozegrania zostały tylko dwie kolejki. Wyniki jednej z nich poznamy już dzisiaj. Zapraszamy na stadiony.

Trudna sytuacja przed ostatnią kolejką Wisły Grobla. Wiślacy przegrali w Cięzkowicach 0-3 i aby myśleć o utrzymaniu musza pokonać w ostatniej kolejce ostatnią w tabeli Iskrę Łęki. W odmiennej sytuacji jest Drwinka, która po bramkach Siudaka, Biernacika i dwóch Leśniaka i zwycięstwie nad Unią prawdopodobnie zapewniła sobie już utrzymanie w lidze.

29 kolejka ligi okręgowej, wszystkie mecze w niedzielę o 17.00

Iskra Łęki 4-3 Piast Łapanów

Ciężkowianka Ciężkowice 3 -0 Wisła Grobla

Drwinka Drwinia 4-0 Unia Niedomice

Jadowniczanka Jadowniki 6-1 Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

Dunajec Zbylitowska Góra 1-3 Pogoria Pogórska Wola

Wisła Szczucin 5-0 LKS Gnojnik

Radłovia Radłów – Zorza Zaczarnie

Rylovia Rylowa 2-1 Tarnovia Tarnów

Wyniki z ligi okręgowej mają duży wpływ na sytuację w dolnych rejonach tabeli A-klasy. Wiadomo już, że nie wejdzie w życie czarny scenariusz i z okręgówki na pewno nie spadnie Drwinka, która dzisiejszym meczem zapewniła sobie utrzymanie. Tym samym problem degradacji nie dotyczy już Ceramiki Muchówka.Zajmujący czwarte miejsce od końca zespół Leszka Taraska spotkał się dzisiaj na wyjeździe, w derbach gminy Nowy Wiśnicz, z liderem z Kobyla i był o krok od sprawienie sensacji. Po kilkunastu minutach gry goście prowadzili już 2-0. Kolejna akcja zatrzymała się na słupku drużyny gospodarzy. W 20 minucie gry padła bramka kontaktowa. Pięć minut później szeregi Czarnych opuścił bramkarz za zagranie piłki poza polem karnym. W jego miejsce wszedł zawodnik z pola. Tuż po przerwie Czarni nie tylko wyrównali, ale też uzyskali prowadzenie (dwie bramki Łukasza Tobiasza). Na kwadrans przed końcem spotkania błąd popełnił bramkarz Czarnych (wcześniej dwukrotnie ratowała go poprzeczka) i było już 3-3. W ostatniej minucie meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę mogli przechylić goście jednak nie wykorzystali czystej pozycji do zdobycia bramki. Potknięcie lidera wykorzystał Naprzód, który zwycięstwem na własnym boisku z Żubrem zbliżył się do Czarnych na zaledwie 1 punkt. W ostatniej kolejce Naprzód uda się do Muchówki, zaś czarni równiez na wyjeździe zagrają z Beskidem Żegocina.

25. kolejka A-klasy, wszystkie mecze w niedzielę o 14.00

Raba Książnice 3 -0 Promień Mikluszowice

Błyskawica Proszówki 0-1 Borkowianka Borek

Tarnavia Tarnawa 3 -2 Macierz Lipnica Murowana

Naprzód Sobolów 3-1 Żubr Gawłówek

Czarni Kobyle 3-3 Ceramika Muchówka

Błękitni Krzeczów 4-0 Beskid Żegocina

Raba Niedary 1-1 Ostrowianka