Niższe ligi. Coraz bliżej finiszu

Piłkarskie rozgrywki zbliżają się coraz bardziej ku końcowi. Trwa zacięta walka o awans do ligi wyżej oraz o utrzymanie. Czy dojdzie dzisiaj do sensacyjnych rozstrzygnięć. Zapraszamy do śledzenia wyników.

Pierwszym zakończonym dzisiaj spotkaniu bocheńskiej A – klasy lider tych rozgrywek pokonał wysoko 5-2 Macierz Lipnica. Co ciekawe do przerwy prowadzili goście 0-1. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, które w ciągu zaledwie 20 minut przyniosły aż pięć bramek. Wobec wyniku z Kobyla drużyna z Sobolowa musi, aby utrzymać się w walce o awans, pokonać na własnym obiekcie Borkowiankę. Na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo Błyskawicy oraz kolejny remis Raby Ksiąznice.

23 kolejka A-klasy

Błękitni 1-3 Żubr

Raba Niedary 1 – 1 Ceramika

Ostrowianka 2-2 Beskid

Tarnavia 2 – 2 Raba Książnice

Błyskawica 5 – 1 Promień

Naprzód 5 -0 Borek

Czarni 5 – 2 Macierz

W sobotnich meczach ligi okręgowej doszło do ciekawego pojedynku korespondencyjnego pomiędzy dwiema najlepszymi zespołami tych rozgrywek. O ile Jadowniczanka pokonała na wyjeździe Wisłę Szczucin 2-3, o tyle jej jedyny rywal do awansu – Rylovia nieoczekiwanie zremisowała u siebie z Zorzą Zaczarnie. W efekcie Jadowniczanka umocniła się na pozycji lidera ligi okręgowej zwiększając swoją przewagę nad Rylovia do 2 punktów.

Do ciekawego, z punktu widzenia mieszkańca powiatu bocheńskiego, pojedynku dojdzie dzisiaj w Świniarach. Grająca tam gościnnie Wisła Grobla podejmować będzie Piasta Łapanów. Goście grają już tylko o honorowe pożegnanie z rozgrywkami, dla gospodarzy liczą się tylko trzy punkty, gdyż walka o utrzymanie jest bardzo zacięta. Tym bardziej, że w kolejnych dwóch meczach podopieczni Mariusza Krzywdy zagrają z rywalami mającymi podobne aspiracje co Wisła. Ciężkie spotkanie przed Drwinką. Po serii dobrych wyników wydawało się, że podopieczni trenera Kępskiego mogą co najwyżej patrzeć w górę tabeli. Stało się inaczej i po trzech meczach bez zwycięstwa (dwie porażki i remis) w Drwini z celem powinno być spokojne uchronienie przed degradacją.

27 kolejka ligi okręgowej

Rylovia Rylowa 2-2 Zorza Zaczarnie

Wisła Szczucin 2-3 Jadowniczanka Jadowniki

Radłovia Radłów 2-2 Pogoria Pogórska Wola

Drwinka Drwinia 2-3 LKS Gnojnik

Dunajec Zbylitowska Góra 3-1 Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

Iskra Łęki 0-3 Unia Niedomice

Wisła Grobla 3-1 Piast Łapanów

Ciężkowianka Ciężkowice 4-0 Tarnovia Tarnów