III liga. Szreniawa pewnie wygrywa na inaugurację

340 0

Piłkarze Szreniawy byli zdecydowanym faworytem meczu z Naprzodem i tę tezę potwierdzili na boisku. Ich przewaga techniczna, taktyczna oraz wola odniesienia zwycięstwa ani przez moment nie pozwalała sadzić, że ktoś inny niż podopieczni Dariusza Sieklińskiego zainkasują dzisiaj komplet punktów.

Mecz zaczął się źle dla gospodarzy. Już w 5 minucie bramkę dla gości strzelił Hubert Drej, który przytomnie wykorzystał podanie Starościaka. Utrata bramki nie załamała jednak wiśniczan, którzy po zaledwie 10 minutach wyrównali za sprawą Pawła Czajki. Defensor Szreniawy wykorzystał podanie z rzutu wolnego Wojciecha Dziadzio i precyzyjnym strzałem głową pokonał Rybińskiego. W 22 minucie było już 2-1. Błąd ustawienia obrony gości wykorzystał Krzysztof Świątek, który skutecznie wykorzystał sytuację jeden na jeden z golkiperem gości. Trzecia bramka dla Szreniawy padła w 60 minucie po kombinacyjnie wykonanym rzucie rożnym. Świątek podał na bliską odległość do Jarosza, a ten zacentrował na dalszy słupek do nabiegającego Arkadiusza Garzeła, który z 2 metrów dopełnił tylko formalności.

Szreniawa ani przez moment nie pozwoliła gościom na przejęcie kontroli nad wydarzeniami boiskowymi. Dość powiedzieć w drugiej połowie spotkania, goście nie zagrozili bramce strzeżonej przez Brzeziańskiego. Sami zaś pozwalali nie tylko spokojnie rozgrywać piłkę w środku pola Tabakowi i Świątkowi, ale i na skrzydłach nie byli w stanie powstrzymać bardzo ruchliwych Cygnarowicza i Skórskiego (nowych nabytków Szreniawy).

Składy:

Szreniawa: Brzeziański – Czajka (56′ Pietras), Garzeł, Pasionek, Tarasek – Skórski (85′ Wojewoda), Tabak, Świątek, Cygnarowicz – Jarosz (85′ Batko), Dziadzio (60′ Papież).

Naprzód: Rybiński – T. Milcarz, Nahle, K. Milcarz, Gągorowski (46′ Kowalski) – Starościak, Zacharski (59′ Matan), Staszewski, Bębenek (46′ Puchrowicz) – Piwowarczyk, Drej.