III liga. Mecz na szczycie dla Szreniawy

339 0

Szreniawa Nowy Wiśnicz nadspodziewanie łatwo pokonała głównego kandydata do awansu do 2. ligi – Unię Tarnów. Dzięki temu zwycięstwu wiśniczanie zrównali się punktami z literującymi w tabeli Juventą Starachowice oraz Granatem Skarżysko – Kamienna.

Spotkanie rozstrzygnął jeden błąd stopera Unii – Rafała Kleinschmidta w 53 minucie meczu. Obrońca gości naciskany na wysokości pola karnego przez Daniela Jarosza, zamiast wybijać piłkę choćby w aut postanowił poczekać, aż nadbiegnie do niej bramkarz – Andrzej Łukasik. Moment niezdecydowania bramkarza i stopera wykorzystał napastnik gospodarzy, który szybko uciekł obu zawodnikom i strzelił do pustej bramki.

Do momentu zdobycia gola przez wiśniczan, mecz był wyrównany, z lekką przewagą gości. Nie potrafili oni jednak wykorzystać idealnych sytuacji do objęcia prowadzenia. W 3 i 52 minucie Popiela powinien był bezwzględnie strzelić bramki. W pierwszej z nich nie trafił z 5 metrów do pustej bramki, w drugiej – jego uderzenie z 7 metrów sparował na korner świetnie interweniujący Brzeziański. W tym czasie gospodarze starali się przejąć kontrole nad środkiem boiska, strasząc golkipera gości strzałami z dystansu (dwa strzały Tabaka).

Od momentu utraty bramki tarnowianie grali coraz mniej składnie. Coraz bardziej nerwowo poczynali sobie w ofensywie, coraz częściej zapominali o jakości gry defensywnej. W efekcie wiśniczanie raz po raz dochodzili do groźnych sytuacji w polu karnym Unii. W 61 minucie Jarosz, po fantastycznym kilkudziesięciometrowym, prostopadłym podaniu jeszcze przegrał sytuację 1 na 1 z Łukasikiem. Jednak chwilę później szczęście dopisało Maciejowi Batce, który zdobył najpiękniejszą bramkę tego spotkania. Najpierw przyjął podanie od Jarosza na wysokości 8 metra, następnie przerzucił ją nad nadbiegającym obrońcą gości, a następnie uderzył z woleja nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Trener Unii – Marcin Manelski próbował zmienić obraz gry dokonując roszad personalnych. Warto podkreślić 24-minutowy pobyt na boisku Kamila Wilka, który pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie dając się we znaki lewemu skrzydłu Szreniawy. Na pięć minut przed zakończeniem meczu bramkę na 3-0 strzelił Marcin Cygnarowicz wykorzystując podanie Batki.

Składy:
Szreniawa: Brzeziański – Jagła, Garzeł, Pasionek, Tarasek (73′ Pietras) – Skórski (55′ Wojewoda), Tabak, Świątek, Cygnarowicz (89′ Kopyść) – Dziadzio (46′ Batko), Jarosz
Unia: Łukasik – Pawlak, Kleinschmidt, Policht, Węgrzyn – Witek (64′ Wilk), Kazik (78′ Radliński), Ślęzak (59′ Sojda), Matras – Wolański,Popiela (71′ Drozdowicz).