Bramkarz z Bochni zdyskwalifikowany. MOSiR Arcom pokonany przez Vive Kielce

360 0

Nasi piłkarze przystąpili do meczu bardzo bojaźliwie co zaowocowało prostymi stratami piłki i wynikiem 3:0 po kontrach zespołu z Kielc. W 9 minucie meczu po faulu na zawodniku atakującym czerwoną kartkę ujrzał bramkarz naszej drużyny Tomasz Węgrzyn. Na jego miejsce w bramce stanął Krzysztof Serwatka, który w pierwszej swojej interwencji obronił rzut karny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11-13.

Druga część spotkania zaczęła się od akcji naszych zawodników które przyniosły im dwie bramki i wynik 13-14. W 36 minucie wydawało się że będziemy potrafili nawiązać równorzędną walkę ponieważ na tablicy widniał wynik 15-15 jednak od tego momentu rozpoczął się festiwal błędów obu zespołów, których kielczanie popełnili jednak mniej. W 40 minucie meczu było już 17-20, kielczanie do końca meczu kontrolowali jego przebieg. Mecz zakończył się wynikiem 26-42.

Kontrowersją meczu była dyskwalifikacja naszego bramkarza po faulu na piłkarzu z Kielc, dlatego też warto przytoczyć Przepisy Piłki Ręcznej.

Bramkarz musi być zdyskwalifikowany, jeżeli:
a) wejdzie w posiadanie piłki, ale podczas swojego ruchu spowoduje zderzenie z przeciwnikiem;
b) nie złapie lub nie kontroluje piłki, ale spowoduje zderzenie z przeciwnikiem.

MOSiR: Węgrzyn, Serwatka, Skrzyniarz – Imiołek 6, Zubik 6, Pach F. 4, Wala 4, Karwowski 3, Pamuła 2, Wełna 1, Piątkowski, Wrona.

Vive II: Fugiel 5, Stefaniec 5, Wróblewski 5, Papaj 3, Trociński 3, Malinowski 2, Mochocki 2, Sarkowski 2, Styrna 2, Pięta 1, Przybylski 1, Rączka 1.