V liga Tarnów. Niespodzianka w Łękach. Szlagiery dla Jadowniczanki i Zorzy

362 0

W ósmej serii tarnowskiej ligi okręgowej na uwagę zasługuje niespodziewane zwycięstwo Czarnych Kobyle w Łękach, gdzie swoje mecze rozgrywa Sokół Borzęcin Górny. W spotkaniu dwóch beniaminków bezapelacyjnie lepszy okazał się zwycięzca bocheńskiej A- klasy. Do przerwy goście prowadzili po bramce z rzutu wolnego Kruczka. Po przerwie cztery bramki dorzucił Łukasz Tobiasz (więcej na temat tego meczu wkrótce).
Czarni rozpoczęli mecz w następującym składzie:
Kolarz – Stachoń , Stec P., Robak, Kruczek – Bajda, Stec K, Smęda, Banat – Tobiasz, Kokoszka.

W meczu derbowym powiatu brzeskiego pomiędzy Orłem Dębno a Piastem Czchów, lepsi okazali się gospodarze, którzy zaaplikowali podopiecznym trenera Manelskiego trzy bramki tracąc zaledwie jedną. Również zwycięstwem gospodarzy i także wynikiem 3-1 zakończyła się konfrontacja Iskry Tarnów z ostatnią w tabeli Łukovią. Dwie bramki dla tarnowian, którzy przegrywali po bramce Frączka, strzelił Schab. W ostatnim sobotnim meczu LUKS Skrzyszów przegrał u siebie z MLKS Żabno 0-1. Do ciekawych spotkań doszło w Jadownikach oraz Drwini. W pierwszym meczu lider podejmował depczącą jej po piętach, drugą w tabeli Olimpię Wojnicz. Stawką meczu było przodownictwo w rozgrywkach. Zwyciężyli gospodarze 3-1 bramkach: Kotarby 26′ i 84′ oraz Święcha w 76′. Po tym spotkaniu Jadowniczanka ma już 22 punkty o 4 więcej od Olimpii.

Po wczorajszej porażce Sokoła, szansę na wskoczenie na podium miał, w przypadku zwycięstwa, GKS Drwinia. Niestety dla podopiecznych trenera Mariusza Krzywdy – konfrontacja z Zorzą Zaczarnie zakończyła się porażką 0-1 mimo, że przez długie fragmenty spotkania to zawodnicy z Drwini dominowali na boisku. Bramka dla gości padła w po strzale Rafała Zagara w 70 minucie meczu. Chwilę wcześniej gospodarze nie wykorzystali znakomitej sytuacji do objęcia prowadzenia – kontrataku dwóch na jednego. Po meczu szkoleniowiec gospodarzy narzekał na problemy kadrowe – kontuzji doznał bowiem jeden z jego podstawowych zawodników- Tomasz Śliwa. W efekcie Drwinia spadła na piątą pozycję w tabeli. Na czwarte miejsce awansowała Zorza.