IV liga. Pewne trzy punkty lidera

529 0

Gospodarze, chcący zmazać plamę za porażkę na własnym stadionie sprzed dwóch tygodni z Tymbarkiem 0:1, od początku spotkania ostro ruszyli do zdecydowanych ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie Zubel dokładnie zacentrował na głowę do Więska, a ten sprytnym strzałem przelobował źle ustawionego bramkarza rywali. Ataki gospodarzy nie słabły, co w 20 minucie dało efekt w postaci kolejnego gola. Tym razem idealnie z prawego skrzydła na głowę Zubla dośrodkował Goryczko, a najlepszy napastnik gospodarzy z bliska podwyższył prowadzenie.

Przed przerwą najbliżej kolejnego trafienia w drużynie gospodarzy był ponownie Zubel, ale z 5 m nie ulokował futbolówki w siatce. Rywale praktycznie tylko raz w pierwszych czterdziestu pięciu minutach zagrozili Piątkowi, a uczynił to… Motak, prawy obrońca BKS-u, który przecinając płaskie podanie z prawego skrzydła o mało co nie przelobował własnego bramkarza.

Po przerwie obraz gry nie wiele się zmienił i w dalszym ciągu w natarciu byli miejscowi. Ich przewaga przełożyła się na dwa gole. W 56 minucie Serafin po rzucie wolnym na raty pokonał Kantora, a asystujący w tej sytuacji Goryczko wpisał się na listę strzelców dziesięć minut przed końcem meczu, ustalając wynik spotkania mocnym strzałem z lewej nogi w długi róg.

Goście w drugiej połowie z rzadka atakowali, a swoją obecność w tym spotkaniu zaznaczyli jedynie częstymi faulami i dyskusjami z sędzią co skończyło się m.in. czerwoną kartką dla Hasiora.

Bochnianie odnieśli już piąte zwycięstwo w szóstym meczu na własnym stadionie. W przypadku poprzednich wygranych zawsze strzelali po trzy gole, dzisiaj dołożyli o jednego więcej i zasłużenie przez kolejny tydzień pozostaną liderem IV ligi małopolskiej grupy wschodniej.

BKS Bochnia – Skalnik Kamionka Wielka = 4:0 (2:0)
bramki: Więsek 7’, Zubel 20’, Serafin 56’, Goryczko 80’

żółte kartki: Komenda, Więsek – Hasior x2, Michalik, Filip, Bornowski
czerwona kartka: Hasior 72’
sędziował: Przybylski (Kraków)