II liga. Grad bramek w meczach Okocimskiego i Puszczy

408 0

Okocimski – Stal 3-2 (1-0)
Bramki: 19′ Robert Trznadel, 59′ Paweł Smółka, 90′ +3’ Tomasz Baliga – 49′ Piotr Duda (k), 90′ + 4’ Konrad Maca

Sędziował: Sebastian Tarnowski

Okocimski KS Brzesko: Kozioł, Wawryka, Urbański, Szymonik, Cegliński, Pyciak, Dynarek, Litwiniuk (70′ Oświęcimka, 90′’ Głaz), Darmochwał, Trznadel (55′ Baliga), Smółka (88′ Pawłowicz).

Stal Rzeszów: Wietecha, Czarny, Duda, Zaborowski (76′ Szala), Solecki, Jędryas (87’Krzysztoń), Lisańczuk, Prokic, Reiman (67′ Margol), Maca, Wolański (46’Florian).

Po meczu szkoleniowiec Okocimskiego podkreślał charakter swojego zespołu, który został zmuszony do gry w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mateusza Urbańskiego. Krzysztof Łętocha wyraził również zadowolenie, że jego zespół – lider rozgrywek II ligi ucieka czyhającej na błąd OKS grupie pościgowej.

Z kolei drugi trener Stali Rzeszów – Stanisław Skiba zwrócił uwagę na niefrasobliwość swoich zawodników, zwłaszcza w formacji obrony i pomocy. Dodał, że przy bardziej rozważnej postawie swoich zawodników, jego drużyna mogła wywieźć remis z Brzeska.

Puszcza Niepołomice – Pogoń Siedlce 3:2 (1:1)
Bramki: 4′ Marek Mizia, 69′ David Paul, 89′ Tomasz Księżyc – 38′ i 70’k Jacek Kosmalski

Puszcza: Turbasa – Zontek, Kowalski, Księżyc (80’Nowak), Janik (65′ Paul) – Cholewiak, Lewiński, Morawski, Strózik – Kałat, Mizia.

Pogoń: Nerek – Kwiatkowski, Krystosiak, Lendzion, Guzek – Kaliszewski (67′ Talar), Rodak, Paczkowski (90+1′ Konasiuk), Demianiuk (46′ Marchel) – 9. Czerkas (80′ Wędzyński), Kosmalski.

Żółte kartki: Cholewiak, Księżyc – Kaliszewski, Lendzion, Marchel, Kwiatkowski
Czerwona kartka: 80′ Lewiński (za kopnięcie rywala)

Pierwsza bramka dla niepołomiczan padła po banalnym błędzie obrońcy gości – Grzegorza Krystosiaka, który dał się przepchać w wydawałoby się niegroźnej sytuacji przez Macieja Mizię. Zawodnik Puszczy chwilę później oddał strzał między nogami interweniującego bramkarza – Nerka.

W 38 minucie wyrównał, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Rafała Kwiatkowskiego, znany z występów w ekstraklasie – Jacek Kosmalski. Były zawodnik Polonii Warszawa oddał strzał z bliskiej odległości obok interweniującego Turbasy.

Prowadzenie 2-1 dał Puszczy David Paul, który w 68 minucie. Amerykanin zamknął mocne zagranie wzdłuż linii pola bramkowego bite z prawego skrzydła. Warto dodać, że Paul pojawił się na boisku zaledwie cztery minuty wcześniej.
Minutę później z rzutu karnego wyrównał Kosmalski. Wcześniej w polu karnym Księżyc dał się nabrać Adamowi Czerkasowi na prosty zwód „na tzw. raz” po czym podciął byłego napastnika Odry Wodzisław i Queen’s Park Rangers FC.

Decydującą bramkę z rzutu karnego zdobył wspomniany Księżyc w 89 minucie pokonując Nerka strzałem z rzutu karnego. Jedenastkę sędzia Karen Mirzabekjan podyktował za zagranie ręką Pawła Marchela. Do rzutu karnego Księżyc podchodził dwukrotnie. Za pierwszym razem Nerek obronił strzał, jednak sędzia dopatrzył się nieprawidłowości podczas egzekwowania „jedenastki”.

Wyniki 13. kolejki II ligi (Grupa wschodnia)

Pauzuje: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Źródło: okocimski.com; youtube.com/watch?v=KZLv7fwMtTE, mkppogonsiedlce.pl, 90minut.pl