Bochnia: trwają zapisy do Powiatowej Ligi Futsalu

468 0

Mecze 1 ligi rozgrywane będą na hali widowiskowo-sportowej w Bochni przy dworcu PKP w niedziele od 16.00 do 20.00. Natomiast mecze 2 ligi będą rozgrywane w I LO w soboty od 16.00 do 20.00

W rozgrywkach mogą brać udział zawodnik nawet zrzeszeni od 16 roku życia. Obowiązywać będą zasady futsalowe 2 x 20 min bez minutowych przerw w trakcie połów ale z minutową przerwą po pierwszej połowie i zatrzymywaną ostatnią minutą.Dopuszczalnych zawodników do gry w drużynie może być 19 ale w trakcie meczu możegrać tylko 12 czyli 5 w polu gry i 7 rezerwowych.

Awans z 2 do 1 ligi automatycznie otrzymują dwie pierwsze drużyny z 2 ligi, a dwie drużyny z 1 ligi spadają automatycznie i jedna drużyna z 3 miejsca walczy w barażach z drużyną z 8 miejsca z 1 ligi o awans lub pozostanie w 1 lidze.

Wszystkie mecze będą filmowane i udostępniane na stronie internetowej ligi, która powstanie w najbliższym czasie zrobiona, wyniki będą tam publikowane na żywo.

Przewidziano nagrody finansowe:
w 1 lidze: za 1 m-ce – 2500 zł, za 2 m-ce – 1500 zł, za 3 m-ce – 500 zł
w 2 lidze: za 1 m-ce 1000 zł

W każdej lidze będą też puchary, medale, dyplomy dla pierwszych 3 miejsc a także statuetki dla najlepszego strzelca i bramkarza.