Piłka ręczna. Wysoka porażka MOSiR-u z Control Process Tarnów

527 0

MOSiR Arcom Bochnia – Control Process Tarnów 19:27

Pierwsze 7 minut meczu nie wskazywało na to, że zespół z Tarnowa aspiruje do awansu do 1 ligi. Drużyna gospodarzy prowadziła bowiem 3:1. Niestety potem drużyna z Bochni dała sobie rzucić 6 bramek z rzędu i w 20 minucie na tablicy widniał już wynik 3:7 dla gości.

Niemoc gospodarzy przerwał Krzysztof Rakoczy. Wracający do gry po kontuzji zawodnik MOSiR-u rzucił dwie bramki w tym jedną „przecudnej urody” z dziewiątego metra. Bramki rekonwalescenta nie poderwały jednak drużyny do lepszej gry. Pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 8:12.

Druga część meczu zaczęła się od obrony dwóch rzutów przez bramkarza gospodarzy.

W 35 min. po faulach na kary dwóch minut zostali ukarani dwaj zawodnicy z Tarnowa. Mimo przewagi, gospodarze nie potrafili wykorzystać okazji na zmniejszenie strat. Bochnianie nie wykorzystali również dwóch rzutów karnych. W końcówce meczu przewaga gości stała się bardziej widoczna. Od 50 minuty, gdy stan meczu wynosił jeszcze 16:19 w poczynania zawodników z Bochni wkradła się nerwowość. W efekcie spotkanie zakończyło się wynikiem 19:27.

Na konferencji pomeczowej Trener Ryszard Tabor skomentował wskazując, że jedną z przyczyn porażki była skuteczność jego zawodników, którą czuł się zawiedziony. Warto podkreślić, że na ilość zdobytych przez gospodarzy bramek duży wpływ miał bramkarz gości, który bronił w sytuacjach wydawałoby się beznadziejnych.

Niestety występy Krzysztofa Rakoczego w następnych meczach stoją pod znakiem zapytania z powodu ponownego naciągnięcia mięśnia przywodziciela.

MOSiR: Rakoczy 5, Imiołek 3, Zubik 3, Pach 3, Piątkowski 2, Wełna 1, Wala 1, Karwowski 1
Tarnów: Grzesik 10, Niedojadło 5, Janas 3, Sokół 3, Kuroś 2, Michalik 2, Dudka 1, Sedlik 1,