Liga okręgowa (Tarnów). Piast zmasakrowany w Żabnie, GKS Drwinia wygrywa w Tarnowie

473 0

Klub z Drwini, mimo, iż przegrywał do przerwy w Tarnowie, pewnie pokonał Iskrę 3-1. Bramki dla podopiecznych Mariusza Krzywdy strzelili: Mariusz Misa, Michał Leśniak oraz Patryk Siudak. Przed rundą grający szkoleniowiec GKS wspominał, że plan minimum, to zdobycie 20 punktów. Na trzy kolejki przed końcem piłkarskiej jesieni plan został wykonany z nawiązką.

Po wczorajszym zwycięstwie w Dębnie, prowadzi Olimpia, dla której oba gole strzelił Jordan Ocłoń. Dzisiaj na fotel lidera mógł wrócić do Jadownik, jednak w meczu derbowym powiatu wielickiego Jadwoniczanka i Sokół podzielili się punktami. Drużyna z Borzęcina pokazała, że jak na beniaminka, potrafi sobie skutecznie radzić z czołówką ligową (wcześniej remisy z Olimpią oraz Zorzą). Dwie bramki dla gospodarzy strzelił niezawodny Dzieński, jedną Rydz.

Dwunasta kolejka obfitowała w niespodzianki. Obok rezultatu wspomnianego meczu derbowego, niespodziewanie punkty na wyjazdach zdobyli: Łukovia oraz Czarni Kobyle. Podopieczni grającego trenera Krystiana Steca przegrywali do przerwy w Szczucinie po bramce Kołtonia, który wykorzystał brak zdecydowania defensorów gości. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównać mógł Krystian Stec, który nie wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Łukaszu Tobiaszu. Początek drugiej połowy należał do Czarnych, którzy wyrównali po akcji Tobiasza i K. Steca. Po utracie bramki gospodarze przystąpili do falowych ataków na bramkę Wojkowskiego – którego interwencje na linii bramkowej jak i na przedpolu uchroniły zespół z Kobyla przed dotkliwą porażką. W 78 minucie tuż przed polem karnym sfaulowany został Tobiasz, a bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkę dla gości zdobył Kalinowski.