V liga (Kraków II). Derby powiatu wielickiego dla Czarnych. Wysoka porażka Wiślanki

749 0

Zwycięstwo w derbach powiatu wielickiego dało Czarnym pewność, że do rundy wiosennej przystąpią z pozycji lidera rozgrywek. Jeżeli przewaga dziesięciu punktów nad grupą pościgową utrzyma się do wiosny, zawodnicy Piotra Gruszki będą mogli powoli przyzwyczajać się już do gry na boiskach IV ligi.

Zwycięstwo nad Śledziejowicami nie przyszło gospodarzom łatwo. Już w 5 minucie goście objęli prowadzenie. Po pierwszym kwadransie był już jednak remis po bramce Gawlika (asysta Satały). Wynik ustalił Satała (asysta Gawlik) w 55 minucie.

Trzecia z drużyn reprezentujących podokręg wielicki w lidze okręgowej – Wiślanka Grabie niespodziewanie przegrała na własnym stadionie 2-4 z Pcimianką Pcim. Tym samym podopieczni Grzegorza Kutaja stracili szansę na wiceliderowanie w krakowskiej okręgówce.