Naprzód Jędrzejów – Szreniawa Nowy Wiśnicz = 0:1 (0:0)

kartki: Kowalski, Puchrowicz, Grund, Starościak – Wojewoda, Świątek

sędziował: Ubożak (Kielce)

widzów: 200

Naprzód: Rybiński – Grund (73′ K. Milcarz), Osiński, Puchrowicz, T. Milcarz – Doroszko, Zacharski, Piwowarczyk, Kowalski (65′ Bębenek) – Iwański (57′ Pach), Starościak

Szreniawa: Brzeziański – Czajka, Garzeł, Pasionek, Tarasek – Wojewoda (46′ Witek), Tabak (83′ Batko), Pietras (70′ Świątek), Skórski (55′ Kopyść) – Jarosz, Dziadzio

Spotkanie zespołu lidera tabeli III ligi Szreniawy Nowy Wiśnicz z zajmującym czternastą lokatę Naprzodem Jędrzejów było wyrównanym pojedynkiem. Zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy oba zespoły grając wysokim pressingiem i zagęszczając pole gry skutecznie uniemożliwiły stworzenie dużej liczby sytuacji podbramkowych. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach można odnotować zaledwie dwie dobre sytuacje, które mogły zakończyć się golem. Najpierw przed szansą stanęli jędrzejowianie, a konkretnie Doroszko, który w 19 minucie uderzył z prawej strony czym sprawił duże problemy interweniującemu na raty Brzeziańskiemu. W odpowiedzi, dziesięć minut później w dobrej pozycji strzeleckiej znalazł się Czajka, ale jego przymiarka z pola karnego została zablokowana.

Po przerwie kibice również nie oglądali zbyt wielu sytuacji podbramkowym, a te nieliczne wypracowała sobie wyłącznie drużyna gości. W 58 minucie strzał z 17 m Jarosza obronił Rybiński. W 70 minucie rzut wolny, po faulu na Dziadzi z linii pola karnego egzekwował Pasionek, jednak ku rozpaczy sympatyków wiśnickiego klubu trafił w mur. W 85 minucie w zamieszaniu podbramkowym obrońcy Naprzodu kolejno blokowali uderzenia Dziadzi i Świątka. Dwie minuty później padła decydująca bramka.

Jej autorem był Maciej Batko, który parę minut wcześniej pojawił się na boisku zastępując kontuzjowanego Tabaka. Rosły napastnik wiśniczan trafił z 10 m w samo ,,okienko” po kombinacyjnej akcji całego zespołu i sprytnym przedłużeniu głową futbolówki przez Wojciecha Dziadzio.

Wiśniczanie dzięki tej wygranej zachowali pozycję lidera tabeli III ligi i z identycznym dorobkiem punktowym co Poprad Muszyna przewodzą ligowej stawce. Na następne emocje związane z tą klasą rozgrywkową trzeba poczekać do przyszłego roku.

Wyniki 16 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej:

Wierna Małogoszcz – Limanovia Limanowa = 1:1 (0:0)
Granat Skarżysko – Lubań Maniowy = 0:0
Juventa Starachowice – Orlicz Suchedniów = 5:2 (1:2)
Łysica Bodzentyn – Beskid Andrychów = 2:0 (2:0)
Unia Tarnów – Dalin Myślenice = 5:1 (3:1)
Poprad Muszyna – Janina Libiąż = 4:0 (2:0)
Przebój Wolbrom – Górnik Wieliczka = 2:0 (0:0)

Drugi z zespołów z naszego regionu, Górnik Wieliczka doznał planowej porażki w Wolbromiu 0:2. Dla górników była to już 12 przegrana w tych rozgrywkach, a oba gole dla rywali padły w drugiej połowie. Piłkarzom z Wieliczki trudno było myśleć w tym meczu nawet o remisie jeśli przez całe spotkanie potrafili wypracować sobie zaledwie jedną okazję na pokonanie bramkarza Przeboju. W zimie w Wieliczce muszą nastąpić zmiany, bo w takiej formie Górnik na pewno nie utrzyma III ligi.

Źródło: 90minut.pl, sportowetempo.pl