Liga okręgowa (Tarnów). Piast rozbity na koniec rundy. Drwinia na „pudle”

506 0

Najwyższe zwycięstwo w 15. kolejce odnotowano w Czchowie, gdzie miejscowy Piast w derbach powiatu brzeskiego został rozbity 0-6 przez Jadowniczankę. Zespół Marcina Manelskiego w ostatnich pięciu meczach zdobył 4 punkty, przy bilansie bramkowym 4-16. Piast kończy rundę na 12 miejscu z 15 punktami. Wysokie zwycięstwo nie dało Jadowniczance pozycji lidera. Niemniej jednak pozwala optymistycznie patrzeć na rundę rewanżową. Do lidera drużyna z Jadownik traci zaledwie trzy punkty.

W Kobylu Czarni zasłużenie pokonali Ciężkowiankę 2-1. Do przerwy bramki nie padły, choć okazji ku temu nie brakowało – z obu stron. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. Prowadzenie dał im Mariusz Banat. Chwilę później dośrodkowanie z lewej flanki strzałem z pola karnego na bramkę zamienił Szczepanik. Decydujący głos należał jednak do Czarnych. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Kamyczek przy znacznej pomocy… bramkarza gości – Hołdy, który z sobie tylko znanego powodu, nie atakowany przez nikogo, podał piłkę wprost pod nogi Krystiana Steca. Grający trener Czarnych popisał się przytomnym podaniem, po którym Kamyczek wpakował piłkę do pustej bramki. Mecz Czarnych z Ciężkowianką miał duże znaczenie dla obu zespołów w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Przed piątkową konfrontacją Czarni wyprzedzali Ciężkowiankę o zaledwie 2 punkty. Zespół z Kobyla zdobył w ostatnich czterech meczach aż 9 punktów. W tym samym czasie podopieczni Andrzeja Kuźmy zanotowali dwie porażki, remis i zwycięstwo.

W Drwini GKS pokonał 2-1 Wisłę Szczucin. Do przerwy, dzięki bramce Michała Leśniaka (po dograniu Patryka Siudaka) prowadził zespół Mariusza Krzywdy. Po zmianie stron do ataku ruszyli goście, jednak to gospodarze strzelili kolejną bramkę, tym razem autorstwa Pawła Kołodzieja (asysta: Michał Leśniak). Honorowe trafienie dla Wisły strzelił w końcówce spotkania Grzegorz Tabor. W dzisiejszym zaległym meczu 13. kolejki drużyna z Drwini pokonała 4-3 (2-2) przedostatniego w tabeli Orła Dębno. dwie bramki zdobył Michał Leśniak, po jednej dorzucili Bawół i Siudak. Mimo, że na podsumowanie piłkarskiej jesieni przyjdzie jeszcze czas, śmiało można powiedzieć, że punktowa zdobycz oraz miejsce na podium są sukcesem ciągle tworzącego się przecież zespołu budowanego przez Mariusza Krzywdę (GKS powstał latem z połączenia Wisły, Drwinki oraz Tęczy).

Do czasu rozstrzygnięcia zaległego meczu GKS, trzecie miejsce w lidze dzierży Sokół Borzęcin Górny. Zespół Marka Małysy pokonał w Łękach Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska. Gole dla gospodarzy strzelili: Dawid Klisiewicz, Rafał Ciesielski oraz Robert Płachno. Drużyna z Borzęcina udanie kończy rundę zaliczając serię trzech zwycięstw z rzędu.

Kolejnej porażki doznał Orzeł Dębno, którzy przegrali na wyjeździe 2-3 z tarnowską Iskrą. Drużyna z Dębna miała w tym spotkaniu świetne otwarcie. Prowadzenie uzyskała już w 1 minucie. Bramkę na 2-0 strzelił z rzutu karnego Paweł Bernady. Dwubramkowego prowadzenia nie udało się utrzymać do końca meczu. Jeszcze przed przerwą, w ciągu ostatnich pięciu minut, gospodarze strzelili dwie bramki. Po przerwie ataki Iskry nie ustawały. W 70 minucie padła bramka dająca tarnowianom trzy punkty.

Rozgrywkom przewodzi Olimpia Wojnicz, która pokonała na własnym obiekcie 3-1 LUKS Skrzyszów. Bramki dla wojniczan strzelili: Konrad Fryś, Marcin Duda oraz Jordan Ocłoń. Dla tego ostatniego była to 12 bramka w sezonie. Napastnik Olimpii wraz Łukaszem Tobiaszem (Czarni) oraz Rafałem Zegarem (Zorza) prowadza z takim samym dorobkiem bramkowym w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Za tydzień zaplanowano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej. Po niej nastąpi przerwa zimowa.