Futsal Brzesko – I liga – Duże emocje w meczu na szczycie

468 0

Arak Janina 2 – 2 Futsal Gryf Borzęcin
strzelcy: Bernady 38’, Łazarz 40’ – Ciesielski 18’, Płachno 34’

W meczu na szczycie szóstej kolejki I ligi futsalu w Brzesku doszło do bardzo emocjonującego pojedynku pomiędzy Arak Janiną a Gryfem Borzęcin. Mecz był bardzo ciekawym i widowiskowym spotkaniem, po którym ogromny niedosyt mogą czuć piłkarze dotychczasowego lidera z Borzęcina, którzy na jeszcze dwie i pół minuty przed końcem prowadzili różnicą dwóch goli i grali z przewagą jednego zawodnika.

Gdyby oddzielić te ostatnie fragmenty meczu od reszty pojedynku to o tym starciu można by napisać, że jest to rywalizacja Araku Janiny z golkiperem Gryfa Mariuszem Muckiem. Dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi bramkarz Borzęcina pewnie wyłapywał wszelkie przymiarki zawodników Araku, co pozwalała jego kolegom wychodzić z szybkimi kontrami. Dwie z nich okazały się skuteczne. Najpierw jeszcze w pierwszej połowie, z przedłużonego rzutu karnego, za nadmierną ilość fauli przeciwników, trafił do siatki jeden z najskuteczniejszych strzelców ligi Ciesielski, a na parę minut przed zakończeniem meczu prowadzenie podwyższył Płachno.

Wtedy też wydawało się, że rozsądnie grającemu Gryfowi nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa. Tym bardziej, że od pewnego momentu grali oni z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwony kartonik za niesportowe zachowanie obejrzał golkiper Araku. I wtedy, debiutujący w pierwszej lidze zawodnicy lidera tabeli, chyba poczuli się zwycięstwami tego starcia i przed końcem spotkania osiedli na laurach. Natychmiast wykorzystał to bardzo doświadczony zespół Araku, który w odstępie dwóch minut doprowadził do wyrównania. Najpierw z bliska zmniejszył różnice Bernady, a gdy boiskowy zegar pokazywał już koniec regulaminowego czasu gry, z rzutu karnego wyrównał Łazarz.

Leś 8 – 1 Ogrodowa Futsal Team
strzelcy: Tyrkiel x3, Legutko x2, Kotarba, Prokop – Smaga

Czołowy zespół ligi Leś jedynie w początkowych fragmentach spotkania musiał toczyć wyrównaną walkę z zespołem Ogrodowej, kiedy to ich rywale zdołali na chwilę wyrównać wynik spotkania na 1:1. Później mecz przebiegał już pod zdecydowane dyktando faworyta, który z łatwością zdobywał kolejne bramki i jeszcze przed przerwą prowadził 7:1. Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele, a kontrolujący spotkanie Leś pokusił się o dołożenie jeszcze jednej bramki, której autorem był najlepszy strzelec spotkania Tyrkiel. Dzięki tej wygranej Leś awansował na drugie miejsce w tabeli i tylko gorszym bilansem bramkowym ustępuje miejsca nowemu liderowi BJ Club.

W pozostałych spotkaniach pierwszej ligi padły następujące rezultaty:

Defibrylator 3 – 7 Myrland
strzelcy: Smoleń, Budek, Zych – Curyło x3, Grzyb x2, Urban Mateusz, Myrlak

PGJ Aslan Jadowniki 6 – 6 Karols Pizza
strzelcy: Jankowski x2, Legutko x2, Szafrański, Świerad – Duda x2, Kulig, Zuzia, Górka, Rydz Tomasz

BJ Club 9 – 5 Megamot
strzelcy: Tułacz x4, Jagła x2, Święch x2, Zydroń – Salamon Ireneusz x3, Imioło x2

Petro Awa 3 – 7 May Mat
strzelcy: Hamowski x2, Hebda Damian – Kozub x2, Bogusz, Pytka, Kita, Migdał, Mrzygłód

12 Megamot 6 3 1 0 5 17 – 43 -26

W rozgrywanych tego dnia spotkaniach drugiej ligi zwycięstwa odniosły zespoły Natury i Wesmaru. Zwłaszcza dla tej pierwszej drużyny to zwycięstwo ma duże znaczenie, ponieważ pozwoliła jej awansować na pierwsze miejsce w tabeli.
Podobnie jak i w mecz na szczycie I ligi, hit zaplecza najwyższego szczebla rozgrywkowego był niezwykle emocjonującym pojedynkiem. Natura, bowiem jeszcze na minutę przed końcem, w starciu z czwartym BiR CF Orkan Zaborów przegrywała różnicą jednego trafieniem a mimo to równo z kończącym spotkania gwizdkiem sędziego zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

12 Entor Logistyka 2 0 0 0 2 3 – 10 -7

Na skróty spotkań meczów: Arak Janina z Futsal Gryfem Borzęcin, Lesia z Ogrodową Futsal Team oraz wywiady z Arturem Legutką z zespołu Leś i Mariuszem Stolarzem z May Matu zapraszamy na naszą stronę w środku tygodnia.