Futsal Brzesko – I liga – 7 kolejka: Niedziela pełna niespodzianek

522 0

May Mat 2 – 2 Leś
Kita 12’, Migdał 35’ – Sakowicz 8’, Kotarba 14’

Przepowiednie co do możliwej niespodzianki sprawdziły się w przypadku pojedynku May Matu z wiceliderem tabeli Lesiem. Mecz ten ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2, co dla mających serię pięciu zwycięstw z rzędu piłkarzy Lesia jest dużym zawodem.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Lesia, który za sprawą uderzenia z dużego palca Sakowicza objął w 8 minucie prowadzenie. Grający bardzo rozsądnie i z dużą determinacją sędziowie (May Mat) cztery minuty później doprowadzili do wyrównania. Szybką kontrę instynktownym uderzeniem z bliskiej odległości zakończył najlepszy w jej szeregach Kita. Chwilę później padła kolejna bramka a jej strzelcem był zawodnik wicelidera Kotarba. Piłkarz wykazał się dużym spokojem w polu karnym i widząc położonego na parkiecie bramkarza rywali strzałem od poprzeczki dał ponowne prowadzenie swojemu zespołowi.

W drugiej połowie, zresztą tak jak i przez całe spotkanie przewagę miał Leś. Mądrze broniący się zawodnicy May Matu nie dopuszczali jednak do wielu sytuacji podbramkowych, ale sami również mieli duże problem z skonstruowaniem akcji ofensywnej. Zważywszy na te aspekty wydawało się, że nie forsujący zanadto tempa piłkarze Lesia bez problemu dowiozą skromną wygraną do końca. Tymczasem, na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, po szybkim wypadzie do wyrównania doprowadził Migdał. Leś na to trafienie nie odpowiedział już tak skutecznie jak w pierwszej połowie, a piłkarze May Matu mogli pójść za ciosem i wygrać to spotkanie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kita.

W końcówce, w wyniku kontrowersyjnej decyzji sędziego o nie odgwizdaniu faulu na korzyść Lesia doszło na parkiecie do przepychanek. Efektem tego zamieszania była czerwona kartka pokazana jednemu z piłkarzy drugiej drużyny rozgrywek.

PGJ Aslan Jadowniki 1- 6 Arak Janina

Jankowski – Zapart x2, Bernady, Łazarz, Pulak, Gurgul Mateusz

Najbardziej wygranym zespołem w brzeskiej lidze futsalu w dzisiejszym dniu jest drużyna Araku Janiny, która pewnie wygrała swoje spotkanie z Aslanem Jadowniki i dogoniła wyprzedzające ją w tabeli zespoły.
W spotkaniu z drużyną z Jadownik, piłkarze Araku od początku zdominowali swojego rywala, co szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Arak już w pierwszych minutach znalazł drogę do siatki rywala, a na przerwę schodził z trzy bramkowym prowadzeniem, 4:1.

W drugiej połowie, mający za sobą bogate boiskowe doświadczenie piłkarze Araku spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń, nie pozwalając swoim rywalom na przedostanie się w okolice bramki, nie mówiąc już o jakichkolwiek golach kontaktowych. W samej końcówce przedmeczowi faworyci dołożyli jeszcze dwa trafienia i dzięki temu mogli odnieść najwyższe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.
Wygrana ta pozwoliła Arakowi zrównać się punktami z Lesiem i BJ Clubem i przeskoczyć w tabeli Gryf Borzęcin. Natomiast zespół z Jadownik nie pokusił się o sprawienie sensacji a jedynego gola zdobył dla nich Konrad Jankowski.

W ślad za zawodnikami May Matu poszli dzisiejszego dnia piłkarze Myrlandu i Ogrodowej. Z tych niespodziewanych rezultatów, największe zaskoczenie sprawił Myrland, który dopiero tydzień temu zdobył swoje pierwsze punkty w lidze, a teraz sprawił ogromne problemy liderowi, który na dodatek musiał w końcówce gonić wynik.

W innym istotnym meczu, drużyn walczących o utrzymanie, ostatni Megamot pokonał trzecią od końca drużynę Petro Awy, dzięki czemu wydostał się ze strefy spadkowej. Dla drużyny Megamotu było to drugie zwycięstwo w tym sezonie, natomiast ich rywal poniósł już piątą porażkę z rzędu. Jedną z przyczyn takiej słabej serii piłkarzy Petro Awy jest bardzo krótka ławka rezerwowych.

Wyniki, 11.12.2011 – I liga futsalu w Brzesku:
BJ Club 6 – 6 Myrland
strzelcy: Płachta x2, Szafrański x2, Wawryka, Zydroń – Ulas x3, Curyło, Myrlak, Hajnysz

II liga:

W meczu drugiej ligi bardzo cenne zwycięstwo odniósł zespół Orkanu Zaborów, który dzięki temu nie odpadł z rywalizacji o miejsce premiowane awansem. Tuż za jego plecami lokuje się Wesmar, który dzisiaj również dopisał do swojego konta trzy punkty.
WAW 4 – 6 BiR CF Orkan Zaborów
Wesmar 6 – 5 Turaczy