Futsal Bochnia: II turniej o szablę KS Husaria Łapczyca dla organizatorów

419 0

Turniej o Szablę Klubu Sportowego Husaria Łapczyca w tym roku został zorganizowany po raz drugi i na starcie zgromadził dość pokaźną liczbę drużyn z terenu bocheńszczyzny i nie tylko. Większość zespołów wprawdzie jest reprezentantami bocheńskich lig futsalu, ale również gościł przedstawicieli innych miast, między innymi z Limanowej. Rozgrywane od wczesnego ranka, zawody rozpoczęły się od zaciętej rywalizacji w czterech grupach. W nich zespoły walczyły w systemie każdy z każdy, a mecze trwały jedną połowę, liczącą 14 minut.

Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły. Oto jakie wyniki padły w meczach grupowych:

Grupa A
Widmat 0-0 KS Husaria Łapczyca, Dekaneks Soft 1–2 Embruk, KS Husaria Łapczyca 0-0 Dekaneks Soft, Widmat 2–2 Embruk, KS Husaria Łapczyca 1–0 Embruk, Widmat 7-0 Dekaneks Soft

Miejsce nazwa punkty zwycięstwa remisy porażki bilans bramkowy
1 Widmat 5 1 2 0 9-2 awans
2 Husaria Łapczyca 5 1 2 0 1-0 awans
3 Embruk 4 1 1 1 4-4
4 Dekaneks Soft 1 0 1 2 1-9

Grupa B
Embruk 2 2-2 BosmanObuwie.pl, Szreniawka 0–1 Aquer, BosmanObuwie.pl 2–2 Szreniawka, Embruk 2 0–2 Aquer, BosmanObuwie.pl 0–4 Aquer, Embruk 2 0-1 Szreniawka

miejsce nazwa punkty zwycięstwa remisy porażki bilans bramkowy
1 Aquer 9 3 0 0 7-0 awans
2 Szreniawka 4 1 1 1 3-3 awans
3 BosmanObuwie.pl 2 0 2 1 4-8
4 Embruk 2 1 0 1 2 2-5

Grupa C
Domex 0–1 Transblach Limanowa, Domex 0–0 Opętani, Transblach Limanowa 3-2 Opętani

3 NPDL 3 1 0 1 2-2

W rozgrywce finałowej obowiązywała zasada pucharowa, w której przegrany w meczu odpadał z dalszej rywalizacji. Mecze, podobnie jak w grupach trwały po 14 minut. Zwycięzcy ćwierćfinałów awansowali do półfinału, ich zwycięzcy do finału, a przegrali stoczyli ze sobą bój o trzecią lokatę. Oto jakie wyniki padły w meczach pucharowych:

Mecz o III miejsce: Widmat 3-0 Gandale

W meczu o najniższy stopień podium Widmat pewnie pokonał Gandali 3:0. Młodzi zawodnicy Widmatu, uważani przed rozpoczęciem zmagań za głównych faworytów, dzięki temu zwycięstwu osłodzili sobie smak porażki jakiej doznali w półfinale z Opętanymi po serii rzutów karnych.

Spotkanie o najniższy stopień podium toczyło się pod zdecydowane dyktando piłkarzy Widmatu. Grający w biało-czarnych strojach, niczym zawodnicy popularnych ,,Srok” z Newcastle, futsalowcy Widmatu co chwilę wypracowywali sobie stuprocentowe sytuacje strzeleckie i jedyną niewiadomą tego spotkania był rozmiar ich zwycięstwa. Ostatecznie ten nierówny pojedynek zakończył się ich trzy bramkową wygraną, a wszystkie gole padły po kombinacyjnych akcjach zakończonych precyzyjnymi uderzeniami.

Finał: Opętani 0–2 Husaria Łapczyca

W finale spotkał się zespół gospodarzy rozgrywek: Husarii Łapczyca z Opętanymi. Obie drużyny do finału doszły z problemami, bo w rozgrywkach grupowych zajęły drugie miejsca, a team Opętani zaledwie lepszym bilansem bramkowym awansował do dalszych zmagań. W fazie pucharowej oba zespoły spisywały się już znacznie lepiej. Husaria Łapczyca w ogóle nie straciła bramki, a Opętani po rzutach karnych wyeliminowali faworyzowany Widmat.

Sam finał bardzo dobrze rozpoczął się dla Husarii, która w jednej z pierwszych akcji, po rzucie wolnym, objęła prowadzenie. Ich zawodnik, mocnym, plasowanym strzałem z 15 m w sam narożnik bramki zdobył pierwszego gola. Później starający się odrobić tę stratę piłkarze Opętanych grali zbyt chaotycznie, aby móc sforsować niepokonaną w całym turnieju defensywę Husarii. Na minutę przed końcem, po kontrze, jeden z napastników z Łapczycy ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Husarii.

Po spotkaniu finałowym odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród, którego dokonał członek zarządu Husarii Łapczyca, pan Michał Całka. Z jego rąk okazały puchar (szabla rycerska) za pierwsze miejsce odebrał kapitan Husarii Łapczyca i zarazem główny organizator turnieju Mateusz Drabina a piłkarz tej drużyny, Bartłomiej Kolarz został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Pulak z Widmatu, który zdobył trzy bramki.

Źródło: husarialapczyca.pl