Koszykówka: Sukces bochnianek na Ogólnopolskim Turnieju w Łodzi

310 0

Po zwycięstwach w grupie z zespołami Widzew Łódź 32 – 6, Basket Aleksandrów Łódzki 46 – 4, Alles Głowno 26 – 10 z pierwszego miejsca zespół z Bochni wszedł do półfinału turnieju, gdzie czekał na niego gospodarz zawodów ŁKS Łódź. Pierwsza kwarta – po perfekcyjnej grze w obronie i skutecznych atakach wynik 18 – 0 dla naszych dziewczyn. Liczna i głośna publiczność zamilkła, obserwując wysoką przegraną swojego zespołu. Wynik końcowy 32 – 15.

Nasze koszykarki bardzo dobrze spisywały się w obronie, szczególnie widoczne to było podczas meczy z renomowanymi drużynami z Łodzi, które posiadają seniorskie drużyny w ekstraklasie. U bochnianek widać także
duży spokój i opanowanie podczas gry, które z pewnością nabyły rozgrywając turnieje zagraniczne oraz mecze ze starszymi rocznikami
– mówi trener zespołu Rafał Sroka.

W finale przyszło nam się zmierzyć z aktualnym mistrzem województwa wielkopolskiego, drużyną USK „Piątka” Ostrów Wielkopolski. Niestety bocheńskie koszykarki okazały za dużo respektu dla rywalek, przegrywając pierwszą kwartę dziesięcioma punktami. Wprawdzie w trzeciej kwarcie udało się zniwelować straty do pięciu punktów, jednak ostatecznie przegrały 34 – 18.

Szkoda meczu finałowego, ponieważ oprócz pierwszej kwarty w pozostałych minutach tego spotkania toczył się wyrównany pojedynek – mówi R. Sroka.

Warto też podkreślić, że jedna z bochnianek Gabriela Rak została nominowana do najlepszej piątki turnieju. Ponadto w drużynie MOSiR-u występowały: Natalia Mazur, Edyta Rudnik, Aisza Buczek, Dominika Dziadoń, Agnieszka Mączka, Justyna Hudek, Alicja Datoń, Alicja Kępa, Julia Fortuna, Weronika Mól, Aleksandra Cebula, Kamila Puławska, Dorota Świercz.

Oprócz typowych atrakcji sportowych, dziewczęta miały okazję być na koncercie Sylwii Grzeszczak w Atlas Arenie, relaksować się w Aquaparku „Fala” oraz zwiedzać piękną Starówkę w Łodzi.