Futsal Czchów – 8 kolejka: KS Bilsko zwyciężył w meczu na szczycie

339 0

Mecz dwóch niepokonanych jak do tej pory drużyn był bardzo wyrównany. Zarówno w pierwszej, w której zespoły badały wzajemnie swoje siły jak i w drugiej połowie, kiedy walka rozgorzała na całego, ciężko było wyrokować, który z zespołów przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po pierwszej połowie mogłoby się wydawać, że takim zespołem zostanie Lindo Team, który do przerwy prowadził 2:1, zdobywając gole po sprytnym lobie bramkarza rywali uczynionym głową oraz przedłużonym rzucie karnym podyktowanym za nadmiar fauli w ostatniej minucie tej części gry.

Drużyna z Bilska, którą w pierwszej połowie stać było jedynie na honorowego gola w 18 minucie pokazała swoje możliwości dopiero w drugich dwudziestu minutach. Są one dosyć duże, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystywanie błędów rywali, bo grający w żółto-niebieskich strojach piłkarze lidera dzięki przechwytom w środku pola i szybko rozegranym kontratakom zdobyli dwie bramki. W 31 minucie dołożyli jeszcze jednego gola z przedłużonego rzutu karnego (na trzy próby) i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Zespół Lindo, który prowadził do przerwy zawiódł w drugiej odsłonie. I nie chodzi tu tylko o błędy przy wyprowadzeniu piłki, ale również o bardzo chaotyczne rozgrywanie akcji ofensywnych w końcówce spotkania, kiedy trzeba było odrabiać straty. Wtedy, wskazywany przez większość obserwatorów jako faworytowi rozgrywek zespół nawet korzystając z wprowadzenie w zamian za bramkarza dodatkowego zawodnika nie potrafił choćby doprowadzić do wyrównania.

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem KS Bilsko 4:3, którzy dzięki temu jako jedyny zespół w lidze mogą pochwalić się kompletem punktów. Szkoda tylko, że jeden z ich zawodników nie potrafił w drugiej połowie utrzymać nerwów na wodzy i za krytykowanie orzeczeń sędziego został ukarany czerwoną kartką.

pauzowały: Olimpique, TS Kikut

Tabela (kolejno miejsce, nazwa, rozegrane mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy, punkty):

pauzuje: Tabaszovia

Wszystkich sympatyków ligi futsalu w Czchowie zapraszamy na relacje TV z 8 kolejki. Na naszej stronie prezentowane będą materiały video z drugich połów meczów Grim-Bud – Młoda Gwardia i KS Bilsko – Lindo Team oraz wywiady z kierownikiem drużyny gospodarza turnieju, Piasta Czchów – Rafałem Kopytko oraz piłkarzem KS Bilsko – Mateuszem Majem.

Źródło: futsal.czchow.pl, własne

aktualizacja: 2 stycznia 2012, 8:15