Futsal Czchów – 9 kolejka: Super Górka. Walka o tytuł znowu otwarta

445 0

Spotkanie dwóch czołowych drużyn, z których jedna z kompletem punktów prowadziła w rozgrywkach, a drugi zespół z wszystkich meczów przegrał tylko jedno spotkanie było bardzo emocjonujące i zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Jogi Bonito. Prowadzona przez Jarosława Górkę, który w tym meczu zdobył cztery gole, drużyna Jogi dzięki temu wynikowi zbliżył się do swych rywali na odległości trzech punktów i sprawiła, że walka o tytuł w dalszym ciągu jest otwarta.

Spotkanie rozpoczęło się wręcz wyśmienicie dla wicelidera tabeli, bo już w drugiej minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Górka. Ta bramka zmusiła KS Bilsko do konstruowania swoich akcji w ataku pozycyjnym i do bardzo otwartej gry, którą w 10 minucie wykorzystał Michał Kulig. Zawodnik Jogi pędząc od połowy boiska na spotkanie sam na sam z bramkarzem Bilska nie zmarnował okazji i podcinką trafił pod poprzeczkę. W tym momencie Bilsko grało już w osłabieniu, bo Fryzowicz za brutalny faul otrzymał czerwoną kartkę.

Nie zważając na tak kiepski początek, piłkarze Bilska nie zamierzali odpuszczać a nadzieję w ich serca wlał Pałka, mocnym uderzeniem w krótki róg zdobywając pierwszego gola. Na nieszczęście niepokonanej do tej pory drużyny z Bilska w dniu dzisiejszym w szeregach rywali wystąpił niezawodny Jarosław Górka, który w każdym momencie kiedy była na to potrzeba brał w swoje ręce losy pojedynku i robił to co do niego należało. Tuż po golu rywali, ograł on zwodem pilnującego go przeciwnika i wpakował bez najmniejszych problemów piłkę do siatki. Bilsko, przed przerwą potrafiło jedynie zmniejszyć rozmiary porażki na 2:4, bo chwilę wcześniej ich rywale po raz kolejny znaleźli sposób na rozmontowanie ich obrony.

Piłkarze lidera na pewno chcieli rozpocząć drugą połowę od wysokiego ,,C” ale ich plany ponownie pokrzyżował Górka. Rozgrywające bardzo dobre spotkanie napastnik Jogi pięknym strzałem pod porzeczkę podwyższył prowadzenie swojego zespołu do trzech bramek. Częściej utrzymujący się przy piłce zawodnicy Bilska próbowali w drugiej połowie atakować, ale ich akcją brakowało wiary w to, że mogą odwrócić losy spotkania. A szansa na to była spora, bo grający małą liczbą zawodników piłkarze Jogi Bonito z każdą minutą tracili siły. Ostatecznie dla Bilska na listę strzelców wpisał się tylko Maj (drugi gol), a kontry Jogi z końcówki spotkania dały im kolejne dwie bramki i pozwoliły w wysokich rozmiarach wygrać to spotkanie.

W pozostałych meczach również nie zabrakło emocji. Szczególnie w meczu Tropic Zakliczyn z Olimpique, w którym sędzia zawodów pokazał aż 3 czerwone kartki. Większość z nich za umyślne faule i kłótnie z arbitrem. Olimpique prowadził w tym meczu już 4:1, ale w końcówce musiał mocno drżeć o wynik, gdy ich rywale doprowadzili do stanu 3:4. W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianki.

pauzuje: Tabaszovia

Tabela (kolejno miejsce, nazwa, rozegrane mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy, punkty):

pauzuje: KS Bilsko

W najbliższych dniach zapraszamy na relację z tej serii gier. W materiałach TV można będzie zobaczyć drugie połowy meczów KS Bilsko – Joga Bonito oraz Lindo Team – Młodą Gwardią. W materiale również wywiad z bohaterem tej kolejki: Jarosławem Górką z Jogi Bonito.