Futsal Bochnia – II liga – 8 kolejka spotkań: Rakiety minimalnie lepsze od Bestconnectu

537 0

Nim odbyła się planowana 8 kolejka spotkań w II lidze futsalu, rozgrywki jako pierwsi w nowym roku mieli zainaugurować piłkarze Stalproduktu i drugiego zespołu Husarii Agrokom. Meczu zaległym z 6 kolejki I ligi ponownie jednak nie doszedł do skutku, ponieważ zawodnicy Husarii nie stawili się na to spotkanie i Stalprodukt bez gry zainkasował już siódmy komplet punktów w tym sezonie.

Zaległe spotkanie I ligi futsalu w Bochni, 6 kolejka:
Stalprodukt 5 – 0 Husaria Agronom II

Tabela I Liga: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, mecze, pkt, zwy, rem., por., bramki, bilans bramkowy)

10. Opętani 7 3 1 0 6 12-32 -20

Kolejna, pełna seria gier bocheńskiej I ligi futsalu rozegrana zostanie 15 stycznia. Oto terminarz spotkań 8 kolejki:
16.00 ZPR – Dekanex Soft
16.45 Stalprodukt – Bad Boys
17.30 Opętani – Igloo
18.15 NPDL – Husaria Agrokom II
19.00 AiFO – Husaria Agrokom I

Dzięki temu, że mecz Stalproduktu z Husarią zakończył się zanim którykolwiek z zawodników tych zespołów zdążył kopnąć piłkę to tak naprawdę jako pierwsi w nowym roku stanęli w szranki piłkarze Rakiet i Bestconnectu. Zainaugurowali oni 8 kolejka spotkań drugiej ligi, a o jedną bramkę lepsze były Rakiety.

Zajmujący miejsce o dwa oczka niżej w tabeli zespół zdecydowanie lepiej wszedł w mecz i od początku stwarzał groźniejsze sytuacje. Było to efektem zarówno dobrej gry zwycięzców jak i słabej postawy Bestconnectu, dla których niewielkim usprawiedliwieniem jest to, że wystąpili w zaledwie 7 osobowym składzie i bez podstawowego bramkarza. Lepsza dyspozycja w pierwszej połowie Rakiet dała im jedno bramkowe prowadzenie. Strzelcem gola był jeden z najlepszych snajperów II ligi, Filip Stawiarski, który w 7 minucie trafił do siatki.

Rakiety dobrą dyspozycję potwierdziły również po przerwie, bo w 22 minucie Wnęk po rękach bramkarza trafił na 2:0. Bestconnect widząc, że punkty wymykają im się z rąk (a raczej z nóg), w końcówce spotkania rzucił wszystkie swoje sił do ataku i cel swój osiągnął. Efektem ich przewagi były dwie bramki, które po szybko rozegranych akcjach zdobył Mikulski. Decydujący głos należał jednak do Rakiet, a bramkę przesądzającą o zdobyciu przez nich trzech punktach zdobył w końcówce Klesiewicz.

Dzięki temu zwycięstwu Rakiety awansowały na szóste miejsce w tabeli i między innymi wyprzedziły Bestconnect.

W innych spotkaniach obeszło się bez większych niespodzianki. Jedyną wyżej rozstawioną drużyną, która w dniu dzisiejszym musiała uznać wyższość swoich rywali był Autogeotest, który uległ Gandalom 4:5. Kolejny sukces odniósł Widmat, który nie stracił jeszcze choćby jednego punktów.

Wyniki spotkań 8 kolejki II ligi futsalu w Bochni. 7.01.2012
Rakiety 3 – 2 Bestconnect
Aquer 5 – 0 Outsider
No Name 5 – 10 Semper Fidelis
Autogeotest 4 – 5 Gandale
Elektrospec 5 – 9 Widmat

Tabela, II liga: (kolejno miejsce nazwa drużyny, mecze., pkt., zwy., rem., por., bramki, bilans bramkowy)
10 Outsider 7 0 0 0 7 7-63 -56

Następna kolejka drugiej ligi odbędzie sie w najbliższą sobotę, 14 stycznia. Oto pary, które będą rywalizować tego dnia: