Futsal Brzesko – 9 kolejka: Arak Janina została nowym liderem

377 0

Zapowiadany na hit tej serii gier pojedynek Karols Pizza z BJ Clubem całkowicie zdominował zespół plasujący się wyżej w tabeli. Wygrana „Bejotu” 5:1, zwłaszcza patrząc na przebieg drugiej połowy, nie podlegała dyskusji. Z kolei „Karolsi” – w końcu jeden z pierwszych liderów tego sezonu – dalej nie mogą odnaleźć rytmu z początku rozgrywek i już w szóstym spotkaniu nie odnieśli zwycięstwa.

Pierwsza połowa tego spotkania była w miarę wyrównana. Ton grze nadawali wprawdzie piłkarze BJ Clubu, ale młodzi zawodnicy Karols Pizza umiejętnie dotrzymywali im kroku. Oba zespoły wypracowały sobie kilka dogodnych pozycji strzeleckich, a odrobinę skuteczniejsi byli piłkarze ubiegłorocznych zwycięzców ligi, którzy do przerwy prowadzili 2:1.

Druga połowa natomiast toczyła się już pod zdecydowane dyktando piłkarzy obrońców tytułu. To oni w drugich dwudziestu minutach kontrolowali tempo gry, konstruowali groźniejsze okazje bramkowe i pozwolili na zaledwie kilka groźnych strzałów z dystansu swoich rywali. Ostatecznie w drugiej odsłonie, BJ Club zamknął swoją zdobycz bramkową na trzech golach, ale również miał kilka szans, aby rozmiary zwycięstwa były jeszcze większe. Między innymi kilkukrotnie strzały zatrzymywały się na słupku i poprzeczce bramki Karolsów.

Wśród piłkarzy BJ Club-u najskuteczniejszy w tym spotkaniu był Szafrański, który aż trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Raz na listę strzelców wpisał się Tobiasz Stokłosa, zawodnik III ligowej Szreniawy Nowy Wiśnicz, który przy trzecim golu dla swojego zespołu wykazał się w polu karny dużym sprytem i podcinką pokonał bramkarza rywali. Wśród Karols Pizza nie zawiódł najskuteczniejszy snajper zespołu Jarosław Górka, ale jego trafienie na niewiele się zdało.

Oprócz BJ Clubu pozostała trójka, nadających ton rozgrywkom, drużyn zgodnie wygrała swoje mecze. Arak Janina bardzo wysoko pokonał osłabiony team Myrlandu dzięki czemu lepszą różnicą bramek został nowym liderem tabeli. Z kolei Leś wygrał z Petro Awą. W tym drugim spotkaniu, tylko w ostatniej minucie pierwszej połowy ambitnie grający piłkarze czerwonej latarni ligi mieli coś do powiedzenia. W 20 minucie, za sprawą precyzyjnych i mocnych uderzeń z dystansu Ostrowskiego i Kusiona w ciągu niespełna 30 sekund zbliżyli się na odległość jednej bramki. W pozostałych fragmentach pojedynku Leś sukcesywnie powiększał swoją przewagę i dokładał kolejne trafienia.

Kibice, którzy dzisiejszego dnia zostali na trybunach do ostatniego spotkania – nie powinni narzekać. Ogrom emocji w spotkaniu pomiędzy May Matem a Aslanem Jadowniki mógł zrekompensować późną już porę tego pojedynku. Pojedynek toczył się w bardzo szybkim tempie, a na ostateczne rozstrzygające trafienie – jak w prawdziwym dreszczowcu – czekanno niemal do ostatniego gwizdka. Na początku drugiej połowy dwubramkowe prowadzenie uzyskali piłkarze z Jadowniki, ale ograni w rozgrywkach ligi halowej sędziowie (May Mat) nie zamierzali się poddawać. Mając dodatkowo w nogach turniej arbitrów, który został rozegrany w sobotę w Bochni, wykrzesali z siebie ostatnie pokłady energii, doprowadzili do wyrównania i na półtorej minuty przed końcem meczu zdołali jeszcze zdobyć zwycięskiego gola.

Oto wszystkie wyniki 9 kolejka I ligi futsalu w Brzesku, 8.01.2012

Myrland 1 – 10 Arak Janina
Curyło – Wolnik x4, Łazarz x3, Zubel, Pabian, Bernady
Defibrylator 2 – 2 Ogrodowa Futsal Team
Kociołek, Sacha – Cieśla, Kusiak Paweł
Megamot 4 – 8 Futsal Gryf Borzęcin
Stec x2, Tubek x2 – Ciesielski x2, Klisiewicz x2, Mularz, Białek, Zabiegała, Dziedzic
BJ Club 5 – 1 Karols Pizza
Szafrański x3, Płachta, Stokłosa – Górka
Petro Awa 2 – 6 Leś
Ostrowski, Kusion – Kotarba x3, Legutko, Rojkowicz, Gejza
May Mat 5 – 4 PGJ Aslan Jadowniki
Kozub x2, Bogusz x2, Kita – Jankowski, Legutko, Sosin, Kania

Tabela I liga: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy)
12 Petro Awa 9 4 1 1 7 25 – 47 -22

Dzisiejszego dnia rozegrany zostały również dwa spotkania drugiej ligi. Padły w nich następujące rezultaty:
KS Jakub 15 – 3 ZIM Enter
FC Sprzedam Mecz 0 – 5 Turaczy

Tabela II ligi: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy)
11 Victoria 8 1 0 1 7 37 – 71 -34

11 stycznia, tj w środę zostaną rozegrane mecze II rundy Pucharu Ligi. Oto zestaw par: