Futsal Czchów. Joga i Lindo zmniejszają straty do Bilska

340 0

Po 10. kolejce czchowskiej ligi halowej wiemy już, że KS Bilsko, który tym razem pauzował, musi dzielić swoja pozycję lidera z dwiema ekipami – Lindo oraz Joga Bonito. Żeby było ciekawiej, za plecami pierwszej trójki czai się TS Kikut, który traci niewiele – bo zaledwie 3 punkty.

Mecz na szczycie Joga Bonito – TS Kikut przyniósł wiele emocji. Nic dziwnego, w końcu gra toczyła się o stosunkowo wysoką stawkę – dogonienie KS Bilsko. Wygrał zespół Jarosława Górki, który dorzucił do swoich bogatych w tym sezonie statystyk dwa gole. Jeden z nich – na wagę zwycięstwa – padł po efektownej, ale zarazem kontrowersyjnej sytuacji. Piłka po strzale piętą bohatera poprzedniej kolejki zmyliła bramkarza i zmierzała w kierunku bramki, z której wybił ją przeciwnik. Sędziowie uznali gola, zaś zawodnicy Kikuta gorąco protestowali.

W innym meczu – Tropic – Lindo długo wydawało się, że dobrze dysponowany w ataku zespół Lindo wysoko wypunktuje przeciwników z Zakliczyna. Na początku drugiej połowy było już 4-0. Wysokie prowadzenie chyba zbyt rozluźniło faworytów, co mogło skończyć się dla nich sporą niespodzianką. Tropic w ciągu czterech minut strzelił trzy bramki i dalej atakował. Na swoje nieszczęście zapominając o obronie. W efekcie, po szybkich kontrach i równie szybko straconych dwóch golach nadzieje, na choćby punkt prysły jak bańka mydlana.

W ostatnim rozgrywanym w piątek spotkaniu zanosiło się, że drugi punkt w rozgrywkach zdobędzie czchowski Piast. Przez większą część spotkania Olimpique nie mógł znaleźć sposobu nie tylko na dobrą postawę przeciwnika, ale zwłaszcza na swoją nieskuteczność. Dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania , przy stanie 3-3, padł decydujący gol. Po nim nastawieni na ambitną obronę czchowianie nie byli w stanie za wiele zaoferować pod bramką rywala.

PAUZA: KS Bilsko

Tabela (kolejno miejsce, nazwa, rozegrane mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy, punkty):
1 KS Bilsko 9 8 0 1 60:32 28 24
2 Joga Bonito 9 8 0 1 53:21 32 24
3 Lindo Team 9 8 0 1 52:21 31 24
4 TS Kikut 9 7 0 2 58:39 19 21
5 Tropic Zakliczyn 9 5 0 4 57:36 21 15
6 Olimpique 7 5 0 2 32:27 5 15
7 Młoda Gwardia 9 4 0 5 56:46 10 12
8 Bemaks 9 3 0 6 20:35 -15 9