Piłka nożna: weekendowe sparingi

311 0

Występujący w II lidze wschodniej, zespół Puszczy Niepołomice, w pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym pokonał grających w krakowskiej lidze okręgowej Czarnych Staniątki 4:0. Dla niepołomiczan ten mecz był głównie sprawdzianem dla testowanych zawodników oraz wychowanków klubu.

W sobotę i niedzielę drugoligowiec z Niepołomic rozegrał kolejne sparingi. Niepołomiczanie najpierw pokonali Karpaty Siepraw (IV liga) 3:0 a następnie Górnika Wieliczka (III liga) 2:0. W pierwszym sparingu na listę strzelców wpisali się David Paul, Sebastian Janik oraz Marek Mizia. W kolejnym dwukrotnie trafił Tomasz Księżyc.

Puszcza: Turbasa – Księży, Zontek, P. Morawski, Strózik, Cholewiak, Kok, Olszak, Moskwik, Jurkowski, Majcherczyk oraz Cichoń, Kowalczyk, Ryszawy.

Górnik: CZapla – Domoń, Sikora, Zawartka, Kornio, Kagize, Jamka, Górecki, Nędza, Skiba, Krzeszowiak oraz Magiera, Winiarski, Dziedzic.

Szreniawa Nowy Wiśnicz – JKS Zelków = 5:3 (4:0)
bramki: Pietras 17′, Jarosz 29′, Pasionek 35′, Kozieł 38′, Cygnarowicz 78′ – ??? 62′, 65′, 69′

Skład I połowa: testowany – Tarasek, Pasionek, Sane, Czajka – Skórski, Pietras, Jarosz, Kozieł – Szwajdych, Keshi

II połowa: Bubetty – Wojewoda, Fielek, Kopyść, testowany – testowany, Stokłosa, Pietras (70’ Kozieł), Cygnarowicz – Dunaj, Batko

Wiśniczanie grając podstawowym składem nie mieli problemów aby w pierwszej połowie udowodnić swoją wyższość na przedstawicielem krakowskiej okręgówki. Mniej więcej od piętnastej minuty zawodnicy Szreniawy osiągnęli wyraźną przewagę czego efektem były trafienia Pietrasa, Jarosza, Pasionka i testowanego Bartosza Kozieła.

Po zmianie stron Szreniawa wystawiła do gry drugą jedenastkę, co odbiło się na wyniku. Po przerwie bramkę dla Nowego Wiśnicza zdobył tylko Cygnarowicz.

Występujący w rozgrywkach ligi okręgowej Sokół Borzęcin w swoim pierwszym sparingu nie sprostał reprezentantowi IV ligi Dunajcowi Zakliczyn. Borzęcinianie przegrali wysoko, bo aż 1:6, pomimo tego, że do przerwy remisowali 1:1. Gola dla Sokoła zdobył Mularz.

Źródło: Dziennik Polski, kssokol.futbolowo.pl, sportowetempo.pl