Futsal Brzesko – I liga – 13 kolejka: Arak Janina coraz bliżej tytułu

280 0

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Lesia, który po pierwszej połowie prowadził 2:0. Gole dla występujących w czerwonych strojach zawodników z Jadownik zdobył duet ruchliwych napastników Gejza i Kotarba. Ich rywal BJ Club, który wystąpił bez nominalnego bramkarza, kontuzjowanego Szubę zastąpił zawodnik z pola Płachta, i bez paru podstawowych zawodników nie był w stanie przeciwstawić się zmotywowanym i występującym w pełnym składzie piłkarzom Lesia.

Po przerwie więcej okazji do zdobycia gola ponownie stworzyli sobie piłkarze Lesia, którzy grając z kontry raz za razem uderzali na bramkę rywali. Ich przymiarki były bardzo niecelne a zmuszony do gry w ataku pozycyjnym BJ, wypracowując sobie mniej sytuacji bramkowym, okazał się bardziej skuteczny. Po niespełna dziesięciu minutach tej części gry do remisu doprowadził Jarosław Ulas, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym i jakimś cudem wepchnął piłkę do bramki. Ten sam zawodnik, pozyskany przed decydującą rundą z Myrlandu, na minutę przed końcem doprowadził do wyrównana po strzale z przedłużonego rzutu karnego. Stały fragment gry został podyktowany za szóste przewinienie rywali, którym było umyślne zagranie piłki ręką.

Mecz miał bardzo duże znaczenie dla wygrania tegorocznych rozgrywkach, dlatego na boisko było bardzo emocjonująco i nie jednokrotnie dochodziło do ostrych starć i utarczek słownych.

Ostateczny podział punktów w tym meczu zadowolił tylko Araka Janinę, który dzisiaj dość wyraźnie pokonał Ogrodową i powiększył swoją przewagę nad konkurentami. Spotkanie z Ogrodową długo było wyrównanym pojedynkiem i w pewnej chwili odnotowywano remis 2:2. Później lider pokazał jednak, że zasługuje na zajmowane przez siebie miejsce i zdobywając pięć goli wygrał ten mecz.

W ostatnim spotkaniu grupy mistrzowskiej zwyciężył Gryf Borzęcin, który pokonał May Mat 4:2. Mecz był bardzo wyrównany a obie drużyny stworzyły podobną ilość okazji bramkowych. Lepszą skutecznością wykazali się jednak zawodnicy z Borzęcina i dodatkowo świetnie w ich bramce spisywał się Mucek.

W grupie walczącej o utrzymanie w dniu dzisiejszym miejsce w I lidze na kolejny rok zapewnił sobie zespół Karols Pizza, który pokonał Petro Awę 5:4. Pozostała piątka, zapewne do ostatniej kolejki zażarcie będzie walczyć o utrzymanie, bo po tej serii gier różnica pomiędzy nimi jeszcze bardziej zmalała.

Aslan Jadowniki wykorzystał jedną ze swych ostatnich szans, zwycięstwo z Megamotem 4:3, przedłużył swoje nadzieje na utrzymanie a Defibrylator zremisował z Myrlandem 2:2. W drugim z tych spotkań, przez większość meczu prowadzili piłkarze Myrlandu, a bardzo ładnym golem w drugiej połowie popisał się Mateusz Urban, który przymierzył z lewego skrzydła wprost w okienko bramki swych rywali. Po golu na 2:0 Myrland całkowicie oddał inicjatywę licząc, że ze strony swych rywali nic im nie grozi. Nic bardziej mylnego. Najpierw po wyłożeniu piłki wzdłuż bramki do siatki, na spółkę z zawodnikiem Myrlandu, trafił Pasierb, a do remisu doprowadził Papuga. Jeden z najstarszych zawodników (48 lat) tych rozgrywek zdecydował się na strzał z dystansu i piłka ugrzęzła w lewym rogu bramki. Defibrylator w końcówce mógł pokusić się o zwycięstwo, bo grając w przewadze, po czerwonej kartce dla bramkarza rywali (interwencja za polem karnym), zmarnował co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje.

Wyniki 13 kolejki spotkań I ligi futsalu, 5 luty 2012r:

Arak Janina 7 – 3 Ogrodowa Futsal Team
Łazarz x4, Bernardy, Rachwalski, Gurgul Mateusz – Smaga, Cieśla Jakub, Cieśla Tomasz

Victoria 3 – 13 ZIM Enter

Tabela II liga: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy)

Uwaga ogłoszenie
Organizator turnieju E-DELIKATESY CUP, Zbigniew Matras zaprasza futsalowe piątki do udziału w turnieju, który odbędzie się w dniach 29 luty i 3-4 marca na hali widowisko – sportowej w Bochni. Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów i przebiegu zmagań można znaleźć pod adresem: http://www.widmat.eu/?zapisy-na-3-dniowy-turniej-e-delikatesy-cup-w-futsalu,876.
Powyższy turniej jest kontynuacją Widmat Cup i Elektrospec Cup.