Futsal Brzesko – I liga – 14 kolejka: Czołówka wygrywa. Dużo emocji w meczach o utrzymanie

262 0

W ramach 14 kolejki I ligi jako pierwsi na parkiet hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Brzesku wyszli piłkarze Lesia i Ogrodowej Futsal Team. Walczący o mistrzostwo gracze wicelidera od początku narzucili swój styl gry i gdyby nie nonszalancja w wykańczaniu podbramkowych sytuacji oraz dobry dzień Tomasza Cieśli ich zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Zawodnik Ogrodowej zaliczył w tym meczu hattricka, w pierwszej połowie wykańczając sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu kolegi, a w drugiej części spotkania, mniej więcej z tego samego miejsca, dwukrotnie trafiając do siatki uderzeniami z dużego palca. W ekipie Lesia dużo aktywniejszy niż zazwyczaj był lider drużyny Artur Prokop, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W ostatnim spotkaniu dnia skutecznej odpowiedzi Lesiowi udzielił lider tabeli Arak Janina. Dzięki temu różnica pomiędzy tymi zespołami w dalszym ciągu wynosi trzy punkty i o losach mistrzostwa rozstrzygnie bezpośredni mecz pomiędzy tymi zespołami za dwa tygodnie.

Wracając do spotkania, Futsal Gryf Borzęcin nie postawił takich wymagań liderowi jak można było się tego spodziewać. Podobnie jak w meczu Lesia z Ogrodową, faworyt od początku przejął kontrolę nad spotkanie co dało efekt w postaci szybko strzelonych trzech goli. Drużyna z Borzęcina, wprawdzie pod koniec pierwszej połowy poderwała się do walki, strzelając rywalom dwie bramki, ale fatalny błąd w ostatnich sekundach tej części gry ich bramkarza, który przepuścił prosty strzał po krótkim słupku, ostatecznie podcięła im skrzydła i przesądziła losy tego spotkania. W drugiej połowie Arak Janina z kontry zdobył trzy z czterech swoich trafień co obrazuje jak wyglądała ta część spotkania.

Dużo bardziej wyrównane a tym samym bardziej emocjonujące były pojedynki drużyn walczących o utrzymanie. Stawką tych spotkań było zwiększenie swych szans na utrzymanie się w I lidze, dlatego presja w tych meczach była duża i o dziwo dużo lepiej wytrzymały ją najmłodsze w całej stawce zespoły Aslanu i Petro Awy. Ich wygrane po 2:1 powodują, że to przegrani z tych pojedynków: Defibrylator i Myrland muszą (a nie mogą) zdobywać punktów w ostatnich dwóch kolejkach.

Oba wymienione wyżej mecze przebiegały w podobny sposób. Od początku dominowały w nich walka, zaangażowanie, pełna koncentracja i nie odpuszczanie rywalowi nawet na ułamek sekundy. Dzięki temu padło w tych spotkaniach tak mało goli, co było głównie efektem małej liczby sytuacji podbramkowych wypracowanych przez całą czwórkę.

Petro Awa już do przerwy prowadziła 2:0, a na listę strzelców wpisali się Gruszka, który z ostrego kąta zmieścił piłkę pod porzeczką oraz Hamowski, który wykończył szybką kontrę. W drugiej połowie odpowiedział jedynie Mika, sprytnie lokując piłkę w krótkim rogu, ponad nogą interweniującego bramkarza Petro.

W drugim meczu Aslan również prowadził 2:0. Pierwszy dla piłkarzy z Jadownik trafił Bujak, który wykorzystał karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez rywala w polu karnym. Po przerwie podwyższył Kądziołka, który ustawiając się za linią obrony, sprytnym strzałem pod brzuchem bramkarza trafił do siatki. Gola honorowego dla przywdziewających nowe stroje graczy Defibrylatora zdobył Biedak.

Arak Janina 8 – 3 Futsal Gryf Borzęcin
Rachwalski, Pulak, Wolnik x2, Pabian, Przeklasa, Łazarz x2- Ciesielski, Białek, Kądziołka

Tabela I liga: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, bilans bramkowy)

II liga

Z zaplanowanych w dniu dzisiejszym spotkań drugiej ligi odbyło się tylko jeden pojedynek. Corleone zremisowało z FC Sprzedam Mecz 2:2 a w pozostałych meczach zanotowano walkowery, bo WAW i Zim Enter nie wystawiły do gry pięciu zawodników.

BiR CF Orkan Zaborów 5 – 0 WAW
Turaczy 5 – 0 ZIM Enter
FC Sprzedam Mecz 2 – 2 Corleone